Galatasaray'dan dev takas

Galatasaray'dan dev takas
27.10.2012 17:12 Güncelleme: 27.10.2012 17:13

Bursaspor eski oyuncusu Sercan'a karşılık Ozan'ı vermeye hazır olan Galatasaray, Sercan+para teklifini yaptı. İki kulübün anlaşması an meselesi.

Galatasaray, Fatih Terim'in ısrarla istediği Ozan İpek için girişimlerini hızlandırdı. Disiplinsiz hareketleri nedeniyle Bursaspor'da kadro dışı bırakılan Ozan için Sercan Yıldırım+para önerisi yapıldı.
Ozan İpek'i takasta kullanmak istemeyen ve 4 milyon euro bonservis bedeli belirleyen Bursaspor yönetimi ise konuyu teknik direktör Ertuğrul Sağlam'a iletti.

Sağlam'ın eski oyuncusu Sercan Yıldırım'a sıcak bakması da transferin önünü açıyor. Galatasaray'da şans bulamayan Sercan Yıldırım'ın da Bursa'ya dönmeyi istediği öğrenildi.
İki kulübün prensipte anlaştığı, ara transferde imzaların atılacağı da belirtildi. Bursaspor'un istediği 3 milyon euro'yu G.Saray'ın 2.5 milyon euro'ya düşürmeye çalışıyor.

Nereden nereye?

2009-2010 sezonunda şampiyon olan Bursaspor'un en önemli yıldızları olarak Türk futboluna damga vuran Sercan Yıldırım ve Ozan İpek, o günden sonra kariyerlerinin en kötü günlerini yaşıyor.
Bu sezon Bursaspor'da kadro dışı kalan Ozan, 6 maçta 467 dakika görev aldı. 2011'de Galatasaray'a transfer olan Sercan Yıldırım ise bu sezon sadece 3 maçta oynadı ve 90 dakika sahada kaldı.
BİZE ULAŞIN ; ;