GALERİ

20 cariyesiyle karantinaya kapanan Tayland Kralı yine yaptı yapacağını! Karısı için...

Ülkesi corona virüs salgınıyla mücadele ederken, o 20 cariyeden oluşan haremiyle kendini Alpler'deki otele kapatmıştı. Tabi ki Tayland Kralı Maha Vajiralongkorn'dan bahsediyoruz. Kralın zevk otelinden bilgiler sızmaya devam ediyor. Gelen son haberlere göre Tayland Kralı Maha Vajiralongkorn, yine sadece ükesinde değil, dünyada çok tartışılan bir karara imza attı. İşte tüm detaylar...

Tayland Kralı tartışmaları ülkesinin sınırlarını aşan bir karara imza attı.

Tayland, corona virüs (Covid-19) salgını ile mücadele edip, tüm ülkede sosyal izolasyon uyguladığı zamanda 20 cariyesi ile Almanya'ya kaçan Tayland Kralı Maha Vajiralongkorn, kendini lüks bir otele kapatmıştı.

Daha sonra da (Rama X) olarak da adlandırılan dünyanın tartışmalı lideri Tayland Kralı Maha Vajiralongkorn'un, 20 cariyesini ordu mensubu yaptığı ileri sürülmüştü.

Alman medyasında yayınlanan habere göre, Vajiralongkorn'un cariyelerine rütbe de verdiği ortaya çıkmıştı. Kralın bu hamlesinin ülkede büyü tepkilere neden olduğu belirtilmişti.

67 yaşındaki Tayland Kralı, nisan ayında sessiz sedasız ülkesine dönmüş, buradaki işlerini hallettikten sonra, yeniden sessiz sedasız kapattığı lüks otele dönmüştü.

Almanya'da tüm eğlence mekanları kapalıyken, Grand Hotel Sonnenbichl'in uygulamanın dışında kalması tartışmalara neden olmuştu. İşletmenin otel statüsünde çalışmadığı açıklaması yapılmıştı.

Tayland Kralı Maha Vajiralongkorn Almanya'da tartışılmaya devam ediyor. Tayland Kralı'nın bu ülkedeki karantina kurallarını çiğneyerek son 10 gün içerisinde uçağıyla Almanya'nın Dresden, Leipzig ve Hannover kentlerini ziyaret ettiği ortaya çıkmıştı.

Tatillerinde özellikle Almanya'yı tercih eden Tayland Kralı Münih'te Grand Hotel Sonnenbichl'i tercih etmişti.

Tayland Kralı, koca bir katılını "zevk oteline" çevirdiği Grand Hotel Sonnenbichl yakınlarında, haremiyle birlikte görüntülenmişti.

Avusturya sınırına yakın otelde kalan, aylardır kendini izole eden ve ortalarda görünmeyen Kral Maha Vajiralongkorn, Unterammergau yakınlarında bisiklete binerken görüntülendi. Kral'ın hizasında cariyelerden biri bisiklet sürerken, diğer bisikletçilerin arkada takip ettiği dikkat çekmişti.

SON DAKİKA