GALERİ

Bu görüntüler dünya gündemine bomba gibi düştü! 75 yaşındaki adamı acımasızca ittiler

George Floyd'un ölümünden sonra ABD'de başlayan protestolar sürmeye devam ediyor. Gelen son dakika haberlerine göre, New York eyaletine bağlı Buffalo kentinde çekilen bir görüntü, gündemde büyük tepkilere yol açtı.

George Floyd'un polis şiddeti sonucu ölümünün ardından başlayan protestoların sürdüğü ABD'de, New York eyaletine bağlı Buffalo kentinde çekilen görüntüler, gündeme bomba gibi düştü.

Buffalo polis memurlarının, 75 yaşındaki bir adamı ittiğini gösteren görüntülerin ortaya çıkmasından sonra polisler açığa alındı.

Buffalo Belediye Başkanı Byron Brown, bir protesto sırasında yere itilen ve 75 yaşında olduğu bildirilen adamın videosundan "derin üzüntü" duyduğunu ve rahatsız olduğunu söyledi.

Belediye Başkanı Brown, Buffalo'da çekilen görüntülerin ardından, iki Buffalo polis memurunun Perşembe günü açığa alındığını bildirdi.

Brown yaptığı açıklamada, polis memurları hakkında soruşturma başlatıldığını söyledi ancak memurların kimliğini açıklamadı.

Brown, ismi açıklanmayan adamın, hastanede tedavi altında olduğunu açıkladı. Buffalo Belediye Başkanı, yaralı yaşlı adamın durumunun ciddi olduğu fakat stabil durumda olduğunu da ekledi.

Videoda, adamın polis memurlarındna oluşan kalabalık bir gruba yaklaştığı ve bir şeyler söylediği görülüyor. Görüntülerde memurlar, biri yaşlı adamı itmeye başlamadan önce geri gitmesi için bağırıyor.

Polis memurunun ittiği adam, geriye doğru tökezleyip düşüyor. Birkaç saniye sonra başının yanında bir kan gölü oluştuğu görülüyor.

NBC, Buffalo Emniyet Müdürlüğü'ne ulaşarak yorum yapmaları talebinde bulunsa da emniyet müdürlüğü sözcüsü, reddetti.

SON DAKİKA