;
GALERİ

Çinlilerden dünyayı dehşete düşüren silah

Çinlilerin henüz geliştirmekte olduğu ve duyanları dehşete düşüren uçan 'canavar', sahip olduğu sıra dışı özelliklerle dehşete düşürüyor.

Çinlilerin henüz geliştirmekte olduğu ve duyanları dehşete düşüren uçan 'canavar', sahip olduğu sıra dışı özelliklerle dehşete düşürüyor. Bakın bu savaş canavarı uçak havalandığı anda neler yapabilecek?

Sadece saniyeler içinde havalanabilen bu hipersonik savaş uçağı, 78 dakika içinde Çin'den Londra'ya ulaşabiliyor! Saatte 6 bin km hız yapabilen Çinlilerin bu yeni silahı sesten 5 kat hızlı! Korkunç...

Uçak, 'hipersonik ağır bombadırman uçağı' olarak anılıyor ve en büyük kozu hızlı olmasının yanı sıra ağır hasarlara yol açabilen bomba yüklü tasarımı.

Aynı şekilde Çin'de bir noktadan kalkan bu hipersonik uçağın 2 saatte New York'a varabilmesi de mümkün!

Çin Bilimler Akademisi uzmanları tarafından uzun süredir geliştirilen hipersonik uçak sadece savaşta değil yolculuk için de kullanılabilecek.

Bu, gelecekte uzun mesafeli yolculuklar için mevcut uçaklara göre daha rahat ve verimli bir ulaşım sağlayabilir. Yani saatler süren uzak yolcuklar epey yakın olacak!

Henüz geliştirilme aşamasında olduğu için hakkında fazla detay vermeyen Çinli uzmanların geliştirdiği bu uçak dünyayı değiştireceğe benziyor.

Uçağın tasarımı da bu yüksek hıza ulaşabilecek şekilde tasarlanıyor. Sürtünmeyi azaltmak ve hızı sürüklemek için birbirini kullanan iki kanat katmanına sahip.

Türk mühendislerinin geliştirdiği yerli araç ve silahlar:

Tüm zırhları deliyor!

Bayraktar TB2'ye takılan Roketsan'ın geliştirdiği uzun menzilli tanksavar füze sistemi, yüksek teknolojisiyle tüm zırhlı tehditlere karşı üst düzey etki gösteriyor.

BAYRAKTAR İHA'NIN ÖZELLİKLERİ

24.000 Fit Uçuş İrtifası
24 Saat Havada Kalış Süresi
150 Km Haberleşme Menzili
Tam Otomatik Uçuş Kontrol ve 3 Yedekli Otopilot Sistemi (Triple Redundant)
150 KM haberleşme menzili

BİZE ULAŞIN