GALERİ

Dünya 20 yaşındaki corona virüs hastasını konuşuyor: Sağır kaldım

Koronavirüs tüm dünyayı etkisi altına alırken, sosyal medya koronavirüs ile ilgili içeriklerden geçilmiyor. 20 yaşındaki ABD'li üniversite öğrencisi Julia Buscaglia, ocak ayında İtalya'ya taşındı ve corona virüs kaptı. Enfekte olan genç kadının yaşadığı korkunç deneyimi sosyal medyada paylaştı. Buscaglia'nın anlattıkları sonrası da corona virüsün yetki belirtileri de ortaya çıktı.

ABD'li üniversite öğrencisi Julia Buscaglia, ocak ayında taşındığı İtalya'da COVID-19 virüsü nedeniyle; işitme, tat alma ve koklama yetilerini kaybettiğini ifade etti.

Genç kadın, ateş ve kuru öksürükten farklı, ek semptomlar yaşadığını ve enfekte olmak ile ilgili korkunç deneyimlerini anlattı.

Genç kadın twitter hesabından paylaştığı deneyimlerinde, kuru öksürük ve ateşten daha farklı semptomlar yaşadığını açıkladı. Test sonuçlarının pozitif çıktığını öğrendiğinde şoka girdiğini açıklayan kadın inanamadığını ifade etti.

Buscaglia, "Virüs testimin pozitif çıkmasına inanmadım çünkü vücudumda hastalığa dair hiçbir semptom yoktu" diyor ve onu test yaptırmaya iten günbegün yaşadığı deneyimleri böyle anlatıyor...

Genç kadın bir sabah büyük bir acı içerisinde uyandığını anlatıyor. "Başım çatlayacak gibiydi, kulaklarım zonkluyordu ve sanki boğazım yanıyormuş gibi hissettim. Vücudum ağrıyordu, titremem vardı ve ateşim çok yüksekti, bütün gün yatakta kaldım."

"Bir sonraki gün ise sol kulağım neredeyse hiç duymuyordu, tıkanmış gibiydi, hala öksürüğüm yoktu. 3. günde ise duyma kaybının yanına tat ve koku da eklendi" Sağlığından endişelenen kadın İtalya'dan ABD'ye döndü ve karantinada kaldı. Karantinada geçirdiği birkaç günün ardından ailesinin ısrarıyla COVID-19 testi yaptırmaya karar verdi.

"LÜTFEN EVDE KALIN"
Test sonucu pozitif çıkan Buscaglia, "Bütün bunları size anlatmamın sebebi, test sonucunuzun pozitif olması için bütün semptomları belki de hiçbir belirti taşımıyor olabilirsiniz.

"Lütfen evlerinizde karantinada kalın. İnsanlarla iletişiminizi sınırlandırın, bu salgının büyümesini lütfen önleyin" uyarısında bulunuyor.

'CİĞERLERİMDE CAM VARMIŞ GİBİ'

39 yaşındaki spor tutkunu Tara Jane Langston corona virüse yakalandıktan sonra hastane yatağında kendini videoya çekerken nefes almak için nasıl mücadele ettiğini gözler önüne serdi.

İki çocuğu ve eşiyle Polonya gezisinden döndükten sonra göğüs enfeksiyonu teşhisi konulan kadına antibiyotik tedavisi verildi.

SON DAKİKA