GALERİ

Dünya bu görüntüleri konuşuyor! Almanya Başbakanı Angela Merkel...

İlk olarak Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve 6 kıtaya yayılan yeni tip ölümcül koronavirüs dünyayı adeta esir aldı. Birçok ülke sokağa çıkma yasağı getirirken bazı ülkeler ise OHAL ilan etti. Dünya Sağlık Örgütü'nün küresel salgın olarak ilan ettiği koronavirüs nedeniyle ölenlerin sayısı 13 bini aşarken vaka görülen kişilerin sayısı 308 bin olarak açıklandı. Dünyada konuşulan tek konu olan koronavirüs nedeniyle insanlar marketlere akın ederek stokçuluk yapma yoluna gitti. Uzmanların stokçuluk yapmayın diye uyarılarda bulunduğu bugünlerde Almanya Başbakanı Angela Merkel gündeme oturdu. Angela Merkel, başkent Berlin'deki bir süpermarkette alışveriş yaparken kameralara yansıdı.

Almanya Başbakanı Angela Merkel, başkent Berlin'deki Mitte bölgesinde süper market alışverişi yaparken görüntülendi.

Almanya'da koronavirüs vaka sayısı 23 bin 129'a yükselirken, 93 kişi hayatını kaybetti.

Almanya Başbakanı Angela Merkel ise ülkesinde koronavirüs krizi yaşandığı bir dönemde, market alışverişi yaparken görüntülendi.

MERKEL'İN MARKET ALIŞVERİŞİ
Başkent Berlin'deki bir süpermarkette kaydedilen görüntülerde, market arabasını süren Merkel'in dört şişe şarap, gıda ve hijyen malzemeleri satın aldığı görüldü.

Kameralara yansıyan görüntüler, "Almanya Başbakanı stokçuluk yapıyor." yorumlarını beraberinde getirdi.

822 MİLYAR EUROLUK KURTARMA PAKETİ
Almanya, koronavirüsle mücadele kapsamında 822 milyar euroluk ekonomik kurtarma paketi açıkladı.

Paket, İkinci Dünya Savaşı sonrası en büyük ekonomik yardım paketi olma niteliğini taşıyor.

SINIRSIZ KREDİ YARDIMI
Merkel hükümeti, koranavirüs salgınının zor duruma düşürdüğü şirketlere 'sınırsız' kredi yardımı yapacak.

Başbakan Angela Merkel, Alman hükümetlerinin tarihinde eşi benzeri görülmemiş tedbirler alacaklarını söylemişti.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI GELEBİLİR
Almanya Başbakanı Merkel'in pazar günü eyalet liderleriyle korona virüs toplantısı yapacağı, burada ülke genelinde bir sokağa çıkma yasağının ilan edilebileceği belirtiliyor. Hükümet Sözcüsü Stefan Seibert, Alman halkının bugün göstereceği davranışın ülke genelinde bir karar alınmasında etkili olacağını söyledi.

Almanya Savunma Bakanı Annegret Kramp-Karrenbauer, önceki gün Alman ordusunun korona virüs ile mücadele etmek için hazır oldugunu açıklamıştı. Kramp-Karrenbauer, Alman ordusunda 180 bin aktif asker ve 75 bin yedek asker bulunduğunu belirtti.

SON DAKİKA