GALERİ

Rusya, yeni bombardıman uçağı Tu-22M3M'yi resmen tanıttı

Rusya'nın Kazan kentinde, modernize edilmiş stratejik bombardıman uçağı Tu-22M3M resmi olarak tanıtıldı. Uçak, sunum töreninin ardından kara ve hava testlerine gönderildi..

Rusya'nın Kazan kentinde, modernize edilmiş stratejik bombardıman uçağı Tu-22M3M tanıtıldı. Uçak, sunum töreninin ardından kara ve hava testlerine gönderildi.

Ülke basınına konuşan Rus askeri dergisi Arsenal Oteçestva Ticari Direktörü Aleksey Leonkov, "Uçağın donatıldığı silahlar arasında öncelikle X-32 seyir füzesi, yeni nişan alma ve navigasyon sistemi olan SVP-24-22 geliyor. Ayrıca bombardımana, olası düşmanın hava savunma, füze savunma ve elektronik karıştırmanın güçlü direnişi koşullarında hareket etme fırsatını sağlayacak yeni savunma sistemleri var" dedi.

İşte Tu-22M3M'den kareler...

İşte Tu-22M3M'den kareler...

Türklerin ve Rusların geliştirdiği araç ve silahların bazıları savunma teknolojisinin geldiği son noktayı gözler önüne seriyor. İşte Rusların ve Türklerin ölüm makineleri...

T-14 ARMATA 'SUPER TANK'

Rusların T-14 adını verdiği bu son model tank özellikle Batılı askeri uzmanları endişelendiriyor; zira şu an NATO'da kullanılan tankların da üzerinde önemli özellikerle donatılmış durumda.

T-14 ARMATA 'SUPER TANK'

T-14'ün oyun değiştiren özelliği, tam otomasyona sahip ve insansız taretli sistemi kullanıyor olması. T-14 Armata'nın ana silahı, 2A82-1M 125 mm'lik top ve dakika başına 10-12 tur arasında ateşleme kapasitesine sahip. Yakın gelecekte tamamen otonom tanklarla karşılaşabiliriz!

T-14 ARMATA 'SUPER TANK'

Depoda ayrıca çığır açan Afghanit aktif koruma sistemi (APS) bulunuyor. Yüksek hızda gelen saldırıları engelleyebilen sistemin yanı sıra; APS, aynı zamanda, tanker güdümlü füzelerin hedefleme sistemlerine müdahale ederek hedeflerini kaybetmelerine neden oluyor.

RUS SAVAŞ UÇAĞI: T50

T-50, herhangi bir Rus uçağından daha uzun süren 1500 km'lik bir süpersonik menzil ile sürdürülebilir süpersonik uçuşu idare edebilecek şekilde donatıldı.

SON DAKİKA