GALERİ

Kamuya 100 bin yeni personel alınacak! Hangi kurum kaç kişi alacak? Başvurular ne zaman? Şartlar neler?

Binlerce kişiye devlet kapısı açılıyor. "Kamuya 100 bin yeni personel alınacak" haberinin ardından herkes "Hangi kurum kaç kişi alacak? Başvurular ne zaman? Şartlar neler?" sorusunun cevabını aramaya başladı. İşte kurum kurum alınacak personel sayısı...

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN

SAĞLIK BAKANLIĞI

Sağlık Bakanlığı, İŞKUR aracılığı ile 3 bin 591'i sürekli işçi, 431'i engelli işçi ve bin 276'sı eski hükümlü olmak üzere toplam 5 bin 298 sürekli işçi alacak.

İlköğretim düzeyinde işçi statüsü ile çalışacak olanlar noter huzurunda çekilecek kura usulü ile alınacak.

Türkiye genelindeki illerde çalışacak 5 bin 298 sürekli işçinin alınacağı kadrolar ise; ısıtma ve sıhhi tesisat, inşaat boyacısı, kaynakçı, marangoz ve temizlik görevlisi.

Bu kadrolarda sürekli işçi kadrolarına başvuracakların en az ilköğretim mezunu olması, belirli kadrolar için başvuracakların da ilgili bölümlerden mezun olması gerekiyor.


Engelli adayların ise yetkili sağlık kuruluşlarından alınan engelliler için sağlık kurulu raporuyla engelli olduklarını belgelendirmeleri gerekiyor.

Adaylar, İŞKUR üzerinde 4-13 Eylül tarihleri arasında başvuruda bulunacaklar. Kura çekimi ise 25 Ekim tarihinde yapılacak.

EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Emniyet Genel Müdürlüğü ise, 3 bin komiser yardımcısı alacak. Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Polis Amirleri Eğitimi Merkezi (PAEM) Müdürlüğüne 2018-Kamu kurumları 100 bin kişiyi işe alacak.

2019 eğitim yılı için emniyet mensubu olmayan lisans mezunları arasında 300'ü kadın, 2 bin 700'ü erkek olmak üzere toplam 3 bin komiser yardımcısı alımı yapacak.

Başvurular 6-19 Eylül tarihleri arasında olacak.

BİZE ULAŞIN