GALERİ

Ziraat, Halkbank, Vakıfbank promosyon tarihleri... 2020 Emekli promosyonu ne zaman verilecek?

2020 emekli promosyonu için gözler bankalara çevrildi. Emekli promosyonu ne zaman verilecek sorusu 13 milyon emeklinin gündeminde yer alıyor. 2017 Mart ayında promosyon ödemesi alan emekliler, bu yıl itibariyle de ödeme alma hakkı kazanacak. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından, Ziraat Bankası'yla imzalanan protokol sonrası emeklilere promosyon rakamları açıklandı. 1500 TL'ye kadar maaş alan emeklilere 500 TL promosyon ikramiyesi ödenecek. 1500-2500 TL arasında maaş alan emeklilere ise 625 TL ödeme yapılacak. Böylelikle promosyon ödemelerinde bir önceki döneme göre yüzde 66 oranında artış sağlanacak. Peki, emekli promosyonu ne zaman verilecek? İşte yanıtı…

13 milyon emekliyi ilgilendiren promosyon ödemeleri için flaş açıklama geldi. SGK'dan maaşlara göre promosyon ödeme miktarları açıklandı. Emekli promosyonu ne zaman verilecek? Halkbank, Vakıfbank, Ziraat Bankası ve özel bankaların emekli promosyon ödeme tarihleri milyonlarca emekli tarafından araştırılıyor. Ziraat Bankası'yla imzalanan protokole göre bir önceki döneme göre promosyon ödemelerinde yüzde 66 oranında artış sağlandı. Maaşını 3 yıl boyunca aynı bankadan alma sözü veren emeklilere en az 500 TL promosyon verilecek. İlk olarak 2017 Mart tarihinde yapılan sözleşmeyle ödemeler alınmıştı. Peki, emekli promosyonu ne zaman verilecek? İşte detaylar!

Emekli için ödenecek olan banka promosyonu için tutarlar belirlendi. 1500 liraya kadar emekli maaşı olanlara 500 lira ödeme yapılacak. 1500-2500 lira arasında emekli maaşı alanlar 625 lira, 2500 lira ve üstünde maaş alanlar ise 750 lira tutarında promosyon ödemesi alacak. Ödemeler anlaşmaya müteakiben peşin olarak yapılacak.

SGK Başkan Vekili Yılmaz, "Emekli aylığı 1500 liraya kadar olan emeklilerimize 500 lira promosyon ödenmesi kararlaştırıldı. Emekli aylığı 1500-2 bin 500 lira arasında olanlara 625, 2 bin 500 lira üstünde olanlara 750 lira promosyon ödenecek."" dedi.

Yılmaz, "Promosyon ödemelerinde bir önceki döneme göre yüzde 66 oranında artış sağlamış olduk. 13 milyon emekli ve hak sahibine 9 milyar lira promosyon ödemesi yapılmasını öngörüyoruz." diye konuştu.

Yılmaz, bankaların kendi inisiyatiflerinde olmak üzere bu tutarların üzerinde promosyon ödemesi yapabileceğini, bu konuda zaman zaman çeşitli kampanyalar düzenlediklerini duyduklarını belirterek, şunları kaydetti:

"Emeklimizin promosyon ödemesi alabilmesi için tek şart maaş aldığı bankaya 3 yıl bankada kalma taahhüdünde bulunmasıdır. Bu kapsamda, belirlenen rakamlar üzerinden, ilk olarak Ziraat Bankası ile promosyon protokolümüzü imzalıyoruz. Diğer bankalarımız ile protokoller imzalandıkça sizlerle paylaşılmaya devam edilecektir. Burada Ziraat Bankası'nın nezdinde diğer bütün bankalara da sağlayacakları katkılardan dolayı emeklilerimiz adına şimdiden teşekkürlerimizi iletiyoruz."

EMEKLİ PROMOSYONU NE ZAMAN VERİLECEK?

Milyonlarca emeklinin heyecanla beklediği promosyon ödemeleri 1 Mart 2020 tarihi itibariyle başladı. Promosyon ödemeleri emekli maaşların yatmasının ardından yapılacak.

3 yıllık sürenin dolmasıyla birlikte emekliler bankalardan yeniden promosyon almaya hak kazandı. Bu kapsamda da bankalar emekliler için farklı fırsatlar sunuyor. Taahhüdü dolan emekli ise istediği bankayla anlaşabilecek.

EMEKLİ PROMOSYON TEKLİFLERİ

TEB EMEKLİ PROMOSYON ÜCRETİ

Maaşı 999 TL'ye kadar olan emeklilere 850 TL, 1.000 TL ile 1.999 TL arasında maaş alan emeklilere 925 TL, 2.000 TL ve üzeri olan emeklilere ise 1.000 TL promosyon sunuyor.

QNB FİNANSBANK EMEKLİ PROMOSYON ÜCRETİ

1.250 TL'ye varan nakit promosyon veriliyor.

SON DAKİKA