GALERİ

Barış Pınarı Harekatı'nda ikinci aşamaya geçildi! İşte dakika dakika tarihi operasyon

Başkan Erdoğan'ın, "Türk Silahlı Kuvvetleri'miz Suriye Milli Ordusu'yla birlikte Suriye'nin kuzeyinde PKK/YPG ve DEAŞ terör örgütlerine karşı Barış Pınarı Harekatı'nı başlatmıştır" sözlerinin ardından PYD mevzilerine bombalar yağdı. Erdoğan'ın açıklamasının ardından başlayan harekata ilişkin tüm detaylara haberin içerisinden ulaşabilirsiniz. İşte dakika dakika tüm yaşananlar..

Saat: 16.00

Rasulayn'dan yükselen dumanlar sınırın Türkiye tarafından objektiflere böyle yansıdı.
Türkiye'nin Suriye sınırında hareketli anlar yaşanıyor. Sınırın diğer tarafındaki PYD işgali altında olan Rasulayn'dan dumanlar yükseliyor.
Bölgede bulunan basın mensupları, havada F-16'ların olduğuna dair ses duyduklarını aktardı.

Diyarbakır 8. Ana Jet Üssü'nden havalanan F-16 uçakları, Suriye'deki PYD hedeflerine bomba yağdırıyor.

Saat: 16.10
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Barış Pınarı Harekatı başladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli Savunma Bakanı Akar'dan bilgi alarak Barış Pınarı Harekatı'nın başlama emrini verdi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türk Silahlı Kuvvetleri'miz Suriye Milli Ordusu'yla birlikte Suriye'nin kuzeyinde PKK/YPG ve DEAŞ terör örgütlerine karşı Barış Pınarı Harekatı'nı başlatmıştır. Amacımız güney sınırımızda oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek ve bölgeye barış ve huzuru getirmektir" sözleriyle harekatın başladığını duyurdu.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN

Saat: 16.36

ABD Büyükelçisi Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldı

ABD Büyükelçisi David Michael Satterfield, Barış Pınarı Harekatı'nın başlamasından kısa bir süre sonra Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldı.

Saat: 16.48

Bakan Çavuşoğlu: Harekatımız uluslararası hukuk gereğince icra edilmektedir

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Suriye'nin kuzeyindeki YPG/PKK hedeflerine yönelik başlatılan Barış Pınarı Harekatıyla ilgili, "Harekatımız uluslararası hukuk, Birleşmiş Milletler (BM) Şartı'nın 51. maddesi ve Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin (BMGK) terörle mücadeleye ilişkin kararları gereğince icra edilmektedir" dedi.

Saat: 16.56

TBMM Başkanı Şentop'tan 'Barış Pınarı Harekatı' mesajı

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Barış Pınarı Harekatı'nın başladığını belirterek, "Barış Pınarı Harekatı başladı. Türkiye'nin hedefi terör koridorunu yok etmek, barış koridorunu tesis etmek. Cenab-ı Hak Mehmetçiğimizin yar ve yardımcısı olsun" ifadelerini kullandı.

Saat: 16.56

Barış Pınarı Harekatı: Tel Abyad'daki terör hedefleri obüs atışlarıyla vuruldu

"Barış Pınarı Harekatı" kapsamında Tel Abyad'daki terör hedefleri, obüs atışlarıyla ateş altına alınıyor.

Saat: 17.03
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, "Vatanımızın güvenliği, milletimizin huzuru, bölgemizde barış ve selametin temini için başlatılan Barış Pınarı Harekatı'nın zaferle sonuçlanması için, yarın tüm camilerimizde sabah namazında Fetih Suresi okunacak, şanlı ordumuza dua edilecektir" dedi.

Saat: 17.14
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın mesajını AK Parti, MHP ve İyi Parti grupları ayakta alkışladı


TBMM Genel Kurulu çalışmaları sürerken AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan söz alarak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Barış Pınarı Harekatı'nı duyurduğu açıklamasını okudu. AK Parti, MHP ve İYİ Parti milletvekilleri, bu açıklamayı alkışlarla karşıladı.

Saat: 17.20
MHP lideri Bahçeli: Türkiye kutlu bir sefere çıkmıştır


MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Türkiye Cumhuriyeti, saat 16.00 itibarıyla başlayan Barış Pınarı Harekatı ile bekasını ve milli varlığını çok ciddi şekilde tehdit eden hain ve bölücü örgütleri yuvalandığı ve saklandığı coğrafi alanlarda etkisiz hale getirmek için kutlu bir sefere çıkmıştır." değerlendirmesinde bulundu.

Saat: 17.32

Teröristler Rasulayn'ın pek çok noktasında lastik yaktı

Rasulayn'da PYD'li teröristler lastikleri ateşe vererek uçakları engellemeye çalışıyor

BİZE ULAŞIN