GALERİ

Başkan Erdoğan'dan Malazgirt Zaferi töreni öncesi anlamlı ziyaret

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılacağı Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü nedeniyle düzenlenen etkinlikler öncesi bölgeye giden erdoğan Bitlis'teki Selçuklu mezarlığını ziyaret etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla yapılacak olan Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü etkinlikleri coşkuyla kutlanıyor.

Muş'un Malazgirt ilçesinde kutlanan 26 Ağustos Malazgirt Zaferi'nin 947. yıl dönümü öncesi Türkiye'nin her tarafından insanlar akın akın ilçeye geldi.

Tarihi Milli Park Alanı'nda bir araya gelen vatandaşlar, ellerindeki Türk bayraklarıyla çalınan müziklere eşlik ederek kardeşlik sloganları atıyor. 16 Türk devletini temsilen bayrakları alana asılırken, polis ve jandarma ekipleri de geniş güvenlik önlemi aldı.

Bitlis'in Ahlat ilçesinde Malazgirt Zaferi etkinliklerine katıldıktan sonra Malazgirt'e gelecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan, alanda heyecanla bekleniliyor.

Hava sıcaklığından dolayı alanda bekleyenler, sıkılan gül suyuyla serinletilirken, çok sayıda gazeteci de programı takip ediyor.

Başkan Erdoğan, etkinlik öncesi Bitlis'teki Selçuklu mezarlığını ziyaret etti.

BİZE ULAŞIN