GALERİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Adıyaman'da sevgi seli

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Adıyaman Hükümet Konağı önünde düzenlediği mitingine katılarak konuşma yaptı. Vatandaşlar Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı coşkuyla karşıladı. Erdoğan miting alanına giderken, çocuklara hediyeler dağıttı.

Vatandaşlar Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın miting yaptığı alanı hınca hınç doldurdu. Erdoğan miting alanına giderken, çocuklara hediyeler dağıttı.

HİTAP ETTİĞİ YERİ RAPTİYE İLE İŞARETLEDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, mitinglerde kullandığı TIR'ın içerisinde yer alan haritada vatandaşlara hitap ettiği Adıyaman'ın üzerini raptiye ile işaretlemesi dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları:

"YAPARSA AK PARTİ YAPAR"

"Yaparsa yine AK Parti yapar. Nasıl geçtiğimiz 16 yılda ülkemizi 3.5 kat büyüttüysek şimdi de ülkemizi 2 kat daha ileri götürmek istiyoruz. 24 Haziran'da AK Parti'yi desteklemeye hazır mıyız? Güçlü Türkiye için AK Parti'yi desteklemeye hazır mıyız? Türkiye'yi şahlandırıyor muyuz? Adıyaman'ın bu coşkusunu ve heyecanını gördükten sonra 24 Haziran'da sandıkları patlatacağımızdan eminim."

"ADIYAMAN'A YENİ YATIRIMLAR İÇERİSİNDEYİZ"

"Hükümetlerimiz döneminde Adıyaman'a 14 katrilyon liralık destek ve yatırım yaptık. Adıyaman'daki tüm evlatlarımız okula gidebilsin diye eğitimde 2 bin 865 yeni derslik yaptı. Önümüzdeki 2 yıl içinde yine yurtlar açmaya devam edeceğiz. 44 Sağlık tesisini Adıyaman'a kazandırdık. 15 sağlık tesisi de proje aşamasında. Yani yatırım hazırlıkları içerisindeyiz. Toki aracılığıyla Adıyaman'da 4 bin 300 konut projesini hayata geçirdik."

"20 köprüyü daha Adıyaman'a kazandırdık. Yaparsa AK Parti yapar dedik. Yapımı devam eden Kahta Köprüsü de bitmek üzere. Yatırım bizim işimiz. Hızlı tren projelerimiz için Adıyaman da var biliyorsunuz. İnşallah Adıyaman'ı hızlı trene kavuşturacağız.

Adıyaman havalimanımıza yeni bir terminal binası yaptık. 16 yılda Adıyamanlı çiftçilerimize 1.2 katrilyon lira tarımsal destek verdik. Bunun yanında hayvancılarımıza hibeler veriyoruz. Bay Kemal sen vermedin biz verdik. Adıyaman tarihinde ve ticaretinde tütün önemli bir yere sahip. Her ne kadar şahsen tütüne karşı olsam da bu ürünün ticari önemini de görmezden gelemem. Tütünün satılabilmesine biz imkanlar sağladık. Biz bugüne kadar sizlerin ekmeğine engel olmaya değil ekmeğini büyütmeye geldik. Rahat olun kazanılmış haklarınızı AK Parti iktidarı geri almaz."

"HİZMET SİYASETİNE YANA BİR KEZ DAHA OY KULLANIYOR MUYUZ?"

"Adıyaman'a verdiğimiz 232 trilyonluk teşviklerden 129 bin işveren ve sigortalı yararlandı. Önümüzdeki dönemde de bu şekilde inşallah devam edeceğiz. 24 Haziran'da tercihimizi bir kez hizmet siyasetinden yana oy kullanıyor muyuz? Ben sizlere güveniyorum. Hanımlara güveniyorum. Oy namustur. Oyunuza lütfen sahip çıkın. Vakit birlik vakti. Vakit Adıyaman vakti."

"53 KARDEŞİMİZİN VE YASİN BÖRÜ'NÜN HESABINI VEREMEZSİNİZ!"

Terör örgütü PKK güdümündeki bu parti ne yaptı? Şimdi cezaevinden aday olan zat, 53 Kürt kardeşimin ölümüne neden olan sizlersiniz. Neymiş adaymış, neymiş serbest kalması gerekiyormuş. Neyden bahsediyorsun sen ya? Benim 53 kardeşimi öldürdüler. Sizler Yasin Börü'nün hesabını veremezsiniz. Yargı, hukuk ve adalet tecelli edecektir. Bunlar sadece mezar taşı ekmeyi bilirler. Cezaevindeki o zatın elinde 53 kardeşimizin kanı var kanı. Mecliste girdiler de ne oldu? Çukurlar kazıp insanlarımızı öldürdüler. Yakıp yıkan teröristlerin arkasında bunlar duruyor. Milletimize kurşun sıkanların sırtlarını sıvazlıyorlardı. Onların hepsi hesap verecek.

BİZE ULAŞIN