;
GALERİ

Cumhuriyet'ten FETÖ ve HDPKK artıkları temizleniyor! İşte gönderilen isimlerin listesi

FETÖ ve HDPKK yuvasına dönüşen Cumhuriyet Gazetesi, vakıf yönetiminin el değiştirmesi ile birlikte terör örgütü artıklarından temizlenmeye başladı.

Cumhuriyet Gazetesi'nde yeniden yapılanma çalışmaları sürüyor. Vakıf Yönetiminin el değiştirmesi ile birlikte FETÖ ve HDPKK artıkları gazeteden tek tek gönderilmeye başlandı.

İşte Cumhuriyet Gazetesi'nden gönderilenlerin tam listesi...

Murat Sabuncu
Alev Coşkun'un Cumhuriyet Vakfı Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilmesinin ardından Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni olan Murat Sabuncu görevden alındı. Sabuncu'nun son yazısı da gazetenin internet sitesinden kaldırıldı.

Erdem Gül
Gazetenin Ankara temsilcisi olan ve MİT TIR'ları ihanetinde Can Dündar ile birlikte başrolde bulunan Erdem Gül 2 cümlelik faksla birlikte görevden uzaklaştırıldı. Yönetim Kurulu tarafından Gül'e gönderilen faksta "Sayın Erdem Gül, 09.09.2018 tarihinden itibaren Cumhuriyet Gazetesi'nin Ankara Temsilciliği'ne Sertaç Eş getirilmiştir. Görevde bulunduğunuz süre içerisindeki çalışmalarınız nedeniyle teşekkür ederim." sözlerine yer verildi.

Aslı Aydıntaşbaş​
Türkiye düşmanları ile sık sık iş birliği içerisinde olan Aslı Aydıntaşbaş da gazeteden ayrılan isimler arasında yer aldı. Gazeteden gönderilmeden istifa etme kararı alan Aydıntaşbaş, "Ben de bundan sonra yazmamaya karar verdim" dedi.

Aydın Engin
İlhan Selçuk döneminde gazetenin yazı işleri müdürlüğü görevine getirilen Aydın Engin yazdığı bir yazı ile istifa ettiğini açıkladı. Engin yazısında "Cumhuriyet de benim için buraya kadarmış" ifadesini kullandı.

Çiğdem Toker
Gazetenin ekonomi yazarlarından olan Çiğdem Toker, "Hoşça kalın" isimli yazısında gazeteden ayrıldığını duyurdu.

Hakan Kara
FETÖ'nün gazete içerisindeki sözcülerinden biri olan ve bu nedenle 9 ay tutuklu şekilde cezaevinde yatan Hakan Kara "gazetede kalmam mümkün değil" diyerek istifa etti.

Musa Kart
Cumhuriyet Gazetesi hakkında açılan davada yargılanan isimlerden olan karikatürist Musa Kart görev değişimi sonrası istifa eden isimler arasında yer aldı.

Melis Alphan
Doğan Medya'nın Demirören'e satılmasının ardından Hürriyet'ten istifa ederek Cumhuriyet'e geçen Melis Alphan, gazete yönetiminin değişmesi sonrası istifa ettiğini açıkladı.

Barbaros Şansal
Türk milletine ağıza alınmayacak sözlerle hakaret eden ve bu nedenle de 6 ay 20 gün hapis cezasına çarptırılan Cumhuriyet yazarı Barbaros Şansal da twitter adresinden yayınladığı mesajla gazeteden ayrıldığını duyurdu.

BİZE ULAŞIN ; ; ;