GALERİ

İstanbul Pendik'te bir okulda rehine krizi

Pendik'teki Melek Aknil Çok Programlı Anadolu Lisesi'nde yaşanan rehine krizinde, silahlı şahıs polise teslim oldu.

Pendik Yenişehir Mahallesi'ndeki Melek Aknil Çok Programlı Anadolu Lisesi'nde stajyer memur olan kadın çalışan, asker olduğu belirtilen nişanlısı ile henüz bilinmeyen bir nedenle tartıştı.

Bir süre sonra burada silahlı rehin alma ihbarının yapılmasının ardından, okula çok sayıda polis ve sağlık ekibi yönlendirildi.

Kadın personelin silahlı şahıs tarafından okulun tuvaletinde rehin alınması üzerine, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı müzakereci ekipler de olay yerine geldi.

Özel harekat polisleri, güvenlik gerekçesiyle okuldaki görevlileri, öğrenci velilerini bina dışına çıkartırken, bahçedeki gazetecileri de olay yerinden uzaklaştırdı.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA
İstanbul Valiliği rehine kriziyle ilgili açıklama yaptı. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Pendik ilçemiz Melek Akbil Meslek lisesinde meydana gelen rehin alma olayı ile ilgili olarak öncelikle müzakere ekiplerimiz olay yerine intikal etmiş ve müzakerelere başlamışlardır. Ayrıca yeterli sayıda polis gücü sevkedilerek gerekli güvenlik tedbirleri alınmıştır."

KRİZ SONA ERDİ
İstanbul Pendik'teki Melek Aknil Çok Programlı Anadolu Lisesi'nde kadın çalışanı rehin alan şahıs teslim oldu

BİRLİĞİNDEN KAÇMIŞ
Saat 13.30 sıralarında meydana gelen olayda Uzman erbaş olarak görev yapan Umut K. birliğinden kaçtığını söyleyerek, aralarında kısa bir süredir sorun olduğunu iddia ettiği nişanlısı Hümeyra K.'yı rehin aldı. Nişanlısı Umut K. tarafından tuvalete kilitlenen kadın kısa sürede kurtarıldı.

BİZE ULAŞIN