;
GALERİ

ÖSO askerleri savaşa böyle hazırlanıyor

İdllib'in karadan ve havadan ateş altına alınmasıyla gözlerin yeniden çevrildiği Suriye'de, Özgür Suriye Ordusu yeni askerleri sıkı eğitimden geçirerek bünyesine katıyor. Zorlu eğitim ile her türlü arazi şartında göreve hazır hale gelen askerler ise rejim, PKK ve diğer terör örgütleri ile savaşmak için cepheye gitmek için gün sayıyor.

ÖSO ÇALIŞMALARINI YOĞUNLAŞTIRDI

Son zamanlarda İdlib özelinde Suriye'de yaşananlar yakından takip edilirken, iç savaşın başlamasının ardından rejime karşı mücadele eden Özgür Suriye Ordusu da çalışmalarını yoğunlaştırdı.

"MİLLİ ORDU" İSMİNİ ALDI

Geçen yılın sonunda çeşitli grupların bir araya gelmesinin ardından Özgür Suriye Ordusu yerine 'Milli Ordu' ismini kullanmaya başlayan yapı, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatlarının ardından daha modern ve donanımlı şekilde cephelerde yer alıyor.

TÜRKİYE'DE EĞİTİLİYORLAR

Türkiye'de eğitilen üst rütbeli askerler, Milli Ordu'ya yeni katılan askerleri Halep'in Azez ilçesinin Türkiye sınırına yakın bir bölgesinde kurulan ve DHA ekibi tarafından görüntülenen kampta sıkı eğitimden geçiriyor.

EĞİTİM EN FAZLA 3 AY SÜRÜYOR

1 ile 3 ay arasında değişen eğitim programına dahil edilen sayıları 50 ile 100 arasında değişen gençler, her türlü koşulda görev yapabilecek şekilde eğitiliyor.

HER KOŞULA HAZIR HALE GETİRİLİYORLAR

Askerler, zorlu arazi koşulları göz önünde tutularak yoğun fiziksel eğitim ile her an ve her şartta görev yapacak şekilde donanımlı hale getiriliyor.

ATEŞ ÇEMBERİNDEN ATLAYIP YÜKSEK NOKTALARA TIRMANIYORLAR

Ateş çemberinin içerisinden atlayıp yüksek noktalardan tırmanan ve halatla aşağı inip şınav ve mekik çeken askerler, bedenen hazır hale geldikten sonra silah kullanım eğitimi alıyor.

SİLAH KULLANIM EĞİTİMİ ALIYORLAR

Her türlü silah eğitimin alan askerler, sık sık yapılan tatbikatlarda da cephe hattında nasıl hareket edecekleri konusunda bilinçlendiriliyor.

EĞİTİM SONRASI CEPHELERDE GÖREV YAPIYORLAR

Zorlu eğitimi tamamlayarak başarılı olan askerler Milli Ordu bünyesine katıldıktan sonra yönetim kademesi tarafından gönderildikleri cephelerde görev yapıyor.

ÖSO ASKERLERİ EĞİTİM SÜRECİNDE

Halen eğitim sürecinde olan ÖSO askerleri biran önce eğitimlerini tamamlayarak cephelere gitmek istediklerini ifade ediyor.

TERÖR ÖRGÜTLERİYLE MÜCADELE ETMEK İÇİN GÜN SAYIYORLAR

İsteklerinin ülkelerinin özgürlüğe kavuşması için savaşmak olduğunu dile getiren asker adayları, eğitimlerini tamamladıktan sonra rejim, PKK ve diğer terör örgütleriyle mücadele etmek için gün saydıklarını dile getirdi.

BİZE ULAŞIN ; ; ;