;
GALERİ

Rabia Naz Vatan olayı nedir, ne oldu? İşte adım adım Rabia Naz olayı

11 yaşındaki Rabia Naz Vatan evinin önünde ölü bulunmuştu. Kızının ölümünden şüphelenen baba Şaban Vatan, kızının ölümü araştırmaya koyuldu. Peki Rabia Naz Vatan'a ne oldu? Neden öldü? İşte adım adım Rabia Naz Vatan olayı...

RABİA NAZ NEDEN ÖLDÜ?

Türm Türkiye 11 yaşındaki Rabia Naz Vatan'ın neden öldüğü sorusunun yanıtına kilitlendi. İşte adım adım Rabia Naz Vatan olayı.

HABERİN VİDEOSUNU İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Giresun'un Eynesil ilçesinde yaşayan 11 yaşındaki Rabia Naz Vatan, evinin önünde akşam saat 17:00 sularında ağır yaralı olarak bulundu ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Aileye ilk olarak Rabia Naz'ın ölümüne trafik kazasının neden olduğu bildirildi ve Alo 155'e bu yönde ihbar geldiği belirtildi. Ama sonra polisler aileye Rabia Naz'ın intihar ettiğini söyledi.

AYAK BİLEĞİ KOPMAK ÜZEREYDİ AMA...

Yüksekten düşerek hayatını kaybettiği öne sürülen Rabia Naz'ın ölümünden sonra acılı baba Şaban Vatan araştırma yaptı. Babanın iddiasına göre, olay günü Rabia yere biri tarafından bırakılmış gibi bulundu ve ayak bileği kopmak üzereydi. Kan kaybından ölen küçük kızın bulunduğu yerde tek bir damla kan izi yoktu.

Şaban Vatan, kızının bir siyasetçinin yeğeninin kullandığı aracın çarpmasıyla hayatını kaybettiğini iddia etti.

ESRARENGİZ TALAŞ PARÇALARI

Rabia yaralı bulunduğunda üzerinde talaş parçaları vardı. Baba, bu talaş parçalarından yola çıkarak metruk bir bina buldu. Belediye metruk binanın yıkılması için karar verdi. Ailenin avukatları savcılık aracılığıyla yıkım kararını durdurdu.

EŞLEŞTİRME YAPILMADI

Avukatların talebiyle metruk binada olay yeri incelemesi yapıldı. Olay yeri inceleme raporunda metruk binada, kadın vücudundan çıkan bir sıvıya rastlanıldığına yer verildi. Bunun bir ağız akıntısı, idrar ya da kan olabileceği belirtildi. Savcılık dosyasında bulunan bu DNA ile Rabia'nın DNA'sının eşleştirilmesi istendi. Ancak henüz bu eşleştirme yapılmadı.

Ailenin avukatları dosyada keşif talebinde bulundu. Rabia'nın yaşında ve kilosunda bir çocuğun atladığı iddia edilen yerden, bulunduğu yere ne şekilde düşebileceği yönünde bilimsel bir araştırma yapılması talep edildi.

Keşfe, Giresun Cumhuriyet Başsavcılığı'nda görevli adli tıp uzmanıyla Karadeniz Teknik Üniversitesi Fizik Bölümü'nden bir öğretim görevlisi katıldı. Avukatın verdiği bilgiye göre, keşif sonrası hazırlanan bilirkişi raporunda, fizik açısından görüş beyan edilmezken, adli tıp uzmanı olan doktor, Rabia Naz'ın okuduğu kitapları, özel eşyalarını ve aile fotoğraflarını istedi. Daha sonra da Rabia Naz'ın yüksekten düşebileceği yönünde bir mütalaa verildi.

Ailenin avukatları ise Hacettepe Üniversitesi Adli Tıp Anabilim Dalı'nda görev yapan bir profesörden özel mütalaa aldı. Profesör, 12 sayfalık raporunda, Rabia'nın vücudundaki kırıklar, morluklar, darbeler ve düşüş açılarını değerlendirerek, küçük kızın yaralanmasının trafik kazasına bağlı travma nedeniyle olabileceğini bildirdi.

BİZE ULAŞIN ; ; ;