GALERİ

Bir zamanlar Yeşilçam... 40 yıl sonra ortaya çıktı

Türk yapımcı ve sinema yönetmeni Ertem Eğilmez'in oğlu Ferdi Eğilmez twitter adresinden 1978 yılında çekilen 'Neşeli Günler' filmine ait bir fotoğraf paylaştı. Başrollerinde Münir Özkul, Adile Naşit ve Şener Şen gibi usta isimlerin yer aldığı filmin fotoğrafı kısa sürede büyük ilgi gördü.

Ferdi Eğilmez bu efsane karenin altına; 'Net çıksaymış iyiymiş. Yine de kalmasın kuytu kenarda. 40 yıldır duruyor tozlu raflarda. Gün ışığı görsün artık. Vardır meraklısı seveni, onlara gelsin. Amme hizmeti sayılır belki? "Neşeli Günler" 1978/Taksim Meydanı...

Sadece bir değil birkaç kuşak aynı cümleyi kuruyor, zamanlar değişse de: "Nerede o eski Yeşilçam?"

Arzu Film/ Instagram

Hem geçmişin unutulmaz filmlerini ve oyuncularını yad ediyor hem de Yeşilçam tarihinde tadına doyulmaz bir gezintiye çıkarıyor.

İlk dönemlerinde popüler aşk filmlerine imza atan Arzu Film, 1970'lerden itibaren de güldürü unsurları ağırlıklı aile filmleri ile ön plana çıktı. Hababam Sınıfı serisi başta olmak üzere birçok filmde Arzu Film imzası var.

Bu efsane şirketin Intagram hesabı da sosyal medyanın arşivi gibi. İşte Arzu Film arşivinden seçilen o unutulmaz fotoğraflar... Arzu Film/ Instagram

En önde oturan küçük kızımız Güner Özkul....Diğerlerini siz tanıyorsunuz zaten... Ya da biz hatırlatalım. Bu efsane fotoğrafta. Kartal Tibet, Kemal Sunal, Halit Akçatepe, Münir Özkul, Şener Şen'in de aralarında bulunduğu efsane bir kadro objektife poz vermiş.

Başta aramızdan ayrılışının 17.yılında Kemal Sunal'ı, geçtiğimiz yıl aramızdan ayrılan sevgili Tarık Akan ve Halit Akçatepe'yi de şükran ve rahmetle anıyoruz...

Ne kadar uygun ve güzel bir isim olmuş "Gülen Gözler"...

Şaban Oğlu Şaban filminden Itır Esen'in set ziyaretinde, Sevda Aktolga'yı çalıştırırken çekilmiş bir kare bu. Filmde olsun olmasın asla birbirlerini bırakmadıklarının, bir aile gibi hissettiklerinin en güzel örneği..

SON DAKİKA