GALERİ

Bu hafta vizyona giren filmler (14 Aralık)

14 Aralık haftasında yerli ve yabancı filmler sinemaseverlerle buluşacak. Komediden drama kadar birçok filmin vizyona gireceği 14 Aralık haftasında dünyaca ünlü iddialı yönetmenlerin filmleride görücüye çıkıyor. Peki haftasonu ne yapsam diyenler için 14 aralık haftasında hangi filmler vizyona girecek? İşte Bu hafta vizyona giren filmler.

Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta 2'si yerli 6 film vizyona girdi. Sergey Loznitsa'nın "Donbass" adlı filmi ve Alfonso Cuarón'un "Roma" filmi haftanın öne çıkanları.

Roma

Pedro Almodovar'ın yere göğe sığdıramadığı, Venedik'te Altın Aslan ödülüne layık görülen, TIME'nin en iyi 10 filmi listesinde zirvede yer alan, New York Eleştirmenler Birliği'nin ödüllendirdiği, Oscar'ın en güçlü adayları arasında gösterilen "Roma" sonunda ülkemizde de vizyonda.

"Yuva" sizin için ne demekse ona diar bir film... Meksika'nın Roma muhitinde Melankolik, hüzünlü, eğlenceli, ölümlü, eylemli, denizli, güneşli bir çocukluk hikayesi üzerinden ülkenin yakın tarihine tanıklık edeceksiniz.

Alfonso Cuarón'un çocukluğunu beraber geçirdiği kadınlardan ilham aldığı filminde Yalitza Aparicio, Marina de Tavira ve Diego Cortina Autrey başrolde.

"Aşk Bu mu?"

Kubilay Aka ve Afra Saraçoğlu'nun başrollerini paylaştığı "Aşk Bu mu?", hayatı boyunca mücadele etmek durumunda kalan bir genç erkek ile belli sıkıntılardan uzak hayat süren genç bir kadının hikayesini anlatıyor.

Salih Kalyon, Şerif Erol, Tanju Tuncer, Sadi Celil Cengiz ve Evrim Doğan'ın da rol aldığı filmin yönetmenliğini Ömer Uğur yaptı.

Senaryosu Cüneyt İnay'a ait yapımın müzikleri Yıldıray Gürgen imzası taşıyor.

Örümcek-Adam: Örümcek Evreninde

Peter Ramsey, Bob Persichetti ve Rodney Rothman'ın yönettiği "Örümcek-Adam: Örümcek Evreninde", animasyon meraklılarının ilgisini çekmeye aday.

Brooklyn'nin arka sokaklarından gelen Miles Morales Peter Parker ve diğer birçok "alternatif" Spider-Man ile birlikte dünyanı kurtarma işine giriyor.

Bu boyutun adamı Morales ve başka bir boyuttan gelen Peter Parker ve türevlerinin macerasının yönetmen koltuğunu Peter Ramsey, Bob Persichetti ve Rodney Rothman paylaşıyor.

SON DAKİKA