GALERİ

Bu hafta vizyona giren filmler (21 Aralık)

21 Aralık haftasında yerli ve yabancı filmler sinemaseverlerle buluşacak. Komediden drama kadar birçok filmin vizyona gireceği 21 Aralık haftasında ödüllü filmler görücüye çıkacak. Cold War (Soğuk Savaş), Bumblebee ve Aşkın Algoritması dikkat çeken yapımlar. Peki haftasonu ne yapsam diyenler için 21 aralık haftasında hangi filmler vizyona girecek? İşte Bu hafta vizyona giren filmler.

Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta 5'i yerli 12 film vizyona girdi. Soğuk Savaş ve Bumblebee bu haftanın öne çıkanları olarak göze çarpıyor.

SOĞUK SAVAŞ

Polonyalı yönetmen Pawel Pawlikowski'nin bu yıl Cannes'dan "En İyi Yönetmen" ödülüyle döndüğü filmi "Soğuk Savaş"; 1950'lerin kıta Avrupası'ndaki tekinsiz Soğuk Savaş atmosferinde, çok farklı geçmişlere ve kişiliklere sahip olsalar da tutkulu bir aşk yaşayan bir çiftin hikayesini beyaz perdeye taşıyor.

Pawel Pawlikowski, Cold War ile Cannes'dan En İyi Yönetmen ödülüyle döndü.

BUMBLEBEE

Transformers serisinin sevilen karakterlerinden birini odağına alan "Bumblebee"; 1987 yılında kaçak durumundaki Bumblebee ile onu bir hurdalıkta bulan Charlie'nin hikayesini ele alıyor.

Hailee Steinfeld'in başrolünde yer aldığı filmi Travis Knight yönetiyor.

YANIMDA KAL

Çağlar Ertuğrul ve Meriç Aral'ın başrollerini paylaştığı Yanımda Kal, tüm hayatını işine adamış bir genç ile tesadüfi bir şekilde tanıştığı kızın hikayesini anlatıyor.

Çağlar Ertuğrul ve Meriç Aral'ın başrollerini paylaştığı filmin yönetmeni Mustafa Uğur Yağcıoğlu.

AŞKIN ALGORİTMASI

Drake Dromus'un yönetmen koltuğuna oturduğu bilim kurgu türündeki "Aşkın Algoritması" adlı filmin başrollerini, Ewan McGregor ve Lea Seydoux paylaşıyor.

Ewan McGregor ve Lea Seydoux'un ideal android eşler tasarlayan bir şirkette çalışan ve bir süre sonra birbilerine romantik hisler beslemeye başlayan iki mühendisi canlandırıyor.

ZERK

Battal Karslıoğlu'nun yönettiği haftanın yerli korku filmi "Zerk", geçmişte yaşanmış trajik bir olayı sürekli olarak kabuslarında gören bir adamın bu vakayı araştırmasını konu alıyor.

BİZE ULAŞIN