GALERİ

Aleyna Tilki'den yaz ayları için ücretine dudak uçuklatan zam! Aleyna el yakıyor

20 yaşındaki genç şarkıcı Aleyna Tilki, son dönemin en çok konuşulan isimlerinden biri. Özellikle Twitter ve Instagram paylaşımlarıyla çok konuşulan Aleyna Tilki, yaza hazır. Ancak 20 yaşınaki genç şarkıcı, 2020 yazı için dudak uçuklatan bir ücret artışına gitti.

Aleyna Tilki, geçen yaz bir dondurma markası ile 1 milyon 250 bin TL'ye anlaşmıştı.

2018'de reklamında oynadığı bir jean markasından ise 2 milyon TL almıştı. Şarkıcı, kazandığı parayı da gayrimenkule yatırmıştı.

Posta gazetesinde yer alan habere göre; ünlü şarkıcı, 2020 yazı için reklam ücretine 250 bin TL zam yaptı ve 1.5 milyon TL'ye imza attı.

Kazandığı paralarla annesi Havva Özel ve kardeşi Ayça ile oturmak üzere Çengelköy'den 3 milyon TL'ye Boğaz manzaralı bir daire alan Tilki, evin tapusunu da annesinin üzerine yapmıştı.

Konser başına 70 bin TL kazanan Aleyna Tilki, "Kazancımı annem takip ediyor. Hesabıma harçlık yatırıyor. Kardeşimin harçlığını da ben belirliyorum" demişti.

ÜNLÜLERİN DUDAK UÇUKLATAN KAZANÇLARI

2017 yılında bir giyim markasının reklamlarında boy gösteren güzel oyuncu, ardından iki ayrı kozmetik markasıyla iş birliği yaptı. Hande Erçel'in, bu reklamlarından birinden yıllık 750 bin TL, birinden ise 800 bin TL ücret aldığı iddia edildi.

Türk bir giyim markasının yüzü olan 26 yaşındaki oyuncunun, bir yıllık reklam işbirliği karşılığında 500 bin TL aldığı iddia edildi.

Hande Erçel'in bugüne kadarki reklam kazançları (2 milyon 50 bin TL) "güzel para" dedirtti.

SERDAR ORTAÇ
Posta'nın haberine göre; 1990 yılından bu yana çalışan Serdar Ortaç, 900 şarkıya imza attı, 25 albümü satış rekoru kırdı. Yılda 80 konser veriyor. Otel ve kulüp programlarıyla bu sayı 130'a çıkıyor.

Usta müzisyen, konser başına 130 bin TL, ekstra işlerden 200 bin TL'ye yakın para kazanıyor.

ASLI ENVER

Ünlü bir krem markasının reklam yüzü olan başarılı oyuncu Aslı Enver, tek reklam filmi için 1 milyon lira kazandı.

SON DAKİKA