GALERİ

Çılgın Bediş'in Banu'su Sonay Aydın adeta tarihi tersten yaşıyor! İşte Çılgın Bediş oyuncularının son halleri

1996-2001 tarihler arasında izleyici karşısına çıkan Çılgın Bediş, hala hafızalarda... Türk televizyon tarihinin en sevilen dizilerinden biri olan Çılgın Bediş'in kadrosunda Yonca Evcimik, Cenk Torun, Çiçek Dilligil, Selahattin Taşdöğen, Ayten Uncuoğlu gibi oyuncuları barındırıyordu. Peki Çılgın Bediş'in oyuncuları şimdi ne halde. İşte Çılgın Bediş oyuncularının son halleri.

Efsane gençlik dizisi 'Çılgın Bediş'in oyuncuları Yonca Evcimik ve Çiçek Dilligil, Kanal D'de yayınlanan "Müge ve Gülşen'le 2. Sayfa" programına konuk oldular.

Yonca Evcimik ve Çiçek Dilligil, bir dönemin reyting rekorları kıran dizisi 'Çılgın Bediş'le ilgili samimi itiraflarda bulundular.

Çiçek Dilligil, "Bana ilk teklif geldiğinde sadece Yonca Evcimik vardı. Bu bir karikatürdü zaten. Dizide 'Çılgın Bediş'i oynayabilecek tek kişi vardı o da Yonca Evcimik'ti" dedi.

"Bir de biz şöyle bir çılgınlık yapmıştık. İlk yaz dizisidir Bediş. O zaman yazın hiç dizi çekilmezdi. Biz 72 hafta hiç ikinci olmadık. Zaten 72 haftaydı" açıklamasında bulundu.

Yonca Evcimik ise "Çılgın Bediş benim için bir rol modeldi. Bu kadar reyting rekorları kıracağını bilmezdik, ama oldu " ifadelerini kullandı.

70'li yılların karikatür serisinin dizi uyarlaması olan 'Çılgın Bediş', Kanal D ekranlarında 1996-1999 yılları arasında aralıksız yayınlanan, dönemin en çok izlenen dizisiydi.

1996-2001 yılları arasında ekranlardaydı. Jeneriğiyle, enerjisiyle hepimizin beğenisini kazanmış bir diziydi. Peki aradan geçen yıllar boyunca sevdiğimiz karakterleri canlandıran oyuncular ne kadar değişti bakalım.

Zeynep - Gülçin Hatıhan

Müdire Nazime Hanım - Ayten Uncuoğlu

Orhan - Sinan Bengier

Ayşegül - Zeynep Kaçar

SON DAKİKA