GALERİ

Ecem Karaağaç Survivor için enerji yükletmek isterken dolandırılmıştı... Cinsel istismar davasında karar!

Survivor yarışmacısı Ecem Karaağaç, yarışmadan elenmesinin ardından taciz ve tecavüz haberleriyle gündeme bomba gibi düşmüştü. Karaağaç'a 'Sana enerji yüklemesi yapacağım, birinci olacaksın' diyerek cinsel istismarda bulunan ve dolandıran İbrahim Halil G. hakkında karar verildi. Survivor yarışmacısı Ecem Karaağaç kimdir?

Eski 'Survivor' yarışmacısı Ecem Karaağaç, programa katılmadan önce 'Sana enerji yüklemesi yapacağım, birinci olacaksın' diyen İbrahim Halil G. adlı bir kişiyle buluşmuştu. Karaağaç; enerji yüklediğini ve büyü bozduğunu iddia eden bu kişiyle defalarca birlikte olmuş ve ona yaklaşık 90 bin lira vermişti. Ancak genç kadın, yarışmadan elenince kandırıldığını anlamıştı.

31 YILA KADAR HAPSİ İSTENDİ

Hakkında dolandırıcılık, şantaj ve cinsel saldırı suçlarından dava açılan sözde hocanın 31 yıla kadar hapsi istenmişti. İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapılan yargılamada karar çıktı.

İbrahim Halil G.'nin Karaağaç'a yönelik cinsel saldırı suçu yönünden beraatına karar verildi.

Ancak dini inanç ve duyguların istismarıyla 2017 yılının Ağustos ayından 2018 yılının Ocak ayına kadar farklı seferlerde 88 bin 829 TL para alıp Karaağaç'ı dolandırdığı gerekçesiyle 7 yıl 6 ay hapis ve 120 bin lira adli para cezasına çarptırıldı. Ayrıca şantaj suçundan 2 yıl 6 ay hapis ve 5 bin lira adli para cezası ile de cezalandırılmasına hükmedildi.

İbrahim Halil G., toplamda 10 yıl hapis 125 bin lira para cezası aldı.

UMUT VERİP OYALADI

Karaağaç'ın savcılığa başvurmasının ardından, İbrahim Halil G. hakkında soruşturma açıldı. Bilirkişi raporunda; sözde hocanın Karaağaç'ı iş, oyunculuk, aşk ve maddi konularda umut verip oyaladığı belirlendi. G.'nin, genç kadının isteğiyle evine gelip cinsel ilişkiye girerek onu belalardan korumayı vadettiği de belirtildi.

ECEM KARAAĞAÇ KİMDİR?

14 Temmuz 1991 Bursa doğumludur. Yaşar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi mezunudur. Göz 6 yarışmasında Survivor için yarışan Karaağaç, Survivor biletini Berna Keklikler'e kaptırmıştı.

Heyecanı seven bir yapıya sahiptir. Geçen yıl Göz 6 yarışmasında Survivor'a katılmayı çok istemiş ancak nasip bu yılmış. Profesyonel olarak yüzücülük yapmakta olup 6 yıl kadar lisanslı basketbol oynamıştır.

Ayrıca okçuluk, rüzgar sörfü, futbol, kayak ve binicilikle uğraşmıştır. Ecem Karaağaç, Göz6'nda finale kalmayı başaran üç kızdan biridir.

SON DAKİKA