GALERİ

Sefirin Kızı'nın dik başlı yıldızı Engin Akyürek'in eski sevgilisi meğer o güzelmiş... Şok olacaksınız!

Sefirin Kızı dizisinde Sancar karakterine hayat veren Engin Akyürek oyunculuğu ile yine milyonları kendisine hayran bıraktı. At binmeyi çok seven ve yalnızca çökertme oynarken diz çöken dik başlı bir adamı canlandıran Engin Akyürek'in özel hayatı hayranları tarafından mercek altına alındı. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tarih Bölümü mezunu Engin Akyürek'in sevgilisi olup olmadığını araştıran hayranları bu gerçek karşısında şoke olacak. 38 yaşındaki başarılı oyuncunun eski sevgilisi de kendisi gibi bir oyuncu. Üstelik güzelliği ile magazin gündeminden düşmüyor. İşte Sefirin Kızı dizisinde Neslihan Atagül ile başrolü paylaşan Engin Akyürek'in eski sevgilisi ve ünlü oyuncu hakkında şaşırtan bilgiler...

Sefir'in Kızı dizisinde Neslihan Atagül ile başrol paylaşan Engin Akyürek'in eski sevgilisini öğrenince şok olacaksınız! 12 Ekim 1981 yılında Ankara'da doğan Engin Akyürek, Terazi burcu, 38 yaşında… İlk olarak Yabancı Damat dizisinde izlediğimiz Engin Akyürek; daha sonra Karayılan, Bir Bulut Olsam, Fatmagül'ün Suçu Ne?, Kara Para Aşk ve Ölene Kadar dizilerinde yer aldı.


İlk olarak Kader adlı filmde Cevat karakterine hayat veren Engin Akyürek, daha sonra Bir Küçük Eylül Meselesi'nde Tekin karakterini canlandırdı. Geçtiğimiz yıl kendisini Çocuklar Sana Emanet adlı Çağan Irmak filminde izledik. Son olarak Bergüzar Korel'le başrollerini paylaştığı "Bir Aşk İki Hayat" adlı filmde rol aldı.

Engin Akyürek, Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tarih Bölümü mezunu. Oyunculuğa geçişi ise Türkiye'nin Yıldızları programında birinci olduktan sonra gerçekleşiyor.

2006 yılında ÇASOD Oyunculuk Ödülleri yarışmasında Kader adlı filminde Umut Veren Sanatçı, 2007 yılında 39. Siyad Türk Sineması Ödülleri yarışmasında Kader adlı filminde Umut Veren Sanatçı, 2012 yılında Televizyon Dizisi.com En İyiler Ödülleri yarışmasında Fatmagül'ün Suçu Ne? adlı dizide En İyi Erkek Oyuncu, 2014 yılında Televizyon Dizisi.com En İyiler Ödülleri yarışmasında Kara Para Aşk adlı dizide En İyi Erkek Oyuncu ödüllerinin sahibi.

Engin Akyürek'in herhangi bir sosyal medya hesabı yok. Kendisi ile ilgili haberlere, yazılanlara internetten ulaşıyor. Kapalı bir hayat yaşamadığını aslında hayatını yaşadığını söylüyor.

Anadolu yakasında bir hayatı var... Arkadaşları ve çevresi de o tarafta yaşıyor ve işi olmadıkça Avrupa tarafına geçmiyor... Çalışmadığı dönemlerde çalıştığı zamanlarda vakitsizlikten yapamadığı şeyleri yapıyor. Oyuncu arkadaşları da var, mahalleden ya da Ankara'dan görüştüğüm arkadaşları da. Kendisiyle vakit geçirmeyi de seviyor ve bir yere gidip kitap okumaya bayılıyor.

Karşısında telefonuyla oynayanlara gıcık oluyor. Akyürek; telefonunu arkadaşlarıyla yemek yerken, sohbet ederken, ters çevirirmiş ve bakmazmış. Bunu karşısında onu rahatsız edecek şekilde yapana da gıcık olurmuş. Saygısız bir tutum olarak görüyormuş. Bazen evde iki üç saat kapatıyor telefonu.

Alışveriş yapmayı sevmeyen Akyürek, kıyafet alışverişini kendisi yapıyor. İmaj kaygısı taşımayan ünlü oyuncu ilk gördüğünü alıp giyiyor. Beyaz pantolon asla giymeyen Akyürek, renkli kotları da pek tercih etmiyor. Yani hakkını sadelikten yana kullanıyor.

SEVGİLİSİ VAR MI?

Engin Akyürek'in şu an hayatında birisi yok diye biliniyor ancak eski sevgilisi herkesi şoke edecek birisi...

Sefer'İn Kızı'nın Sancar'ı Engin Akyürek'in aşk hayatı aslına bakıldığı zaman çokta hareketli değil. Kendisinin adı bu zamana kadar çok fazla kişi ile anılmadı. Ancak elbette ki bu durum kendisinin bir sevgilisi olduğu ya da olmadığı anlamına da gelmiyor. Öyle ki Engin Akyürek eski sevgilisi denildiği zaman akıllara genel ilk ve en önemli isim şüphesiz ki Tuvana Türkay'dır.

SON DAKİKA