GALERİ

100 kilometreyi 4 dakikalık şarjla gidecek; Porsche Mission E "Taycan"

Dört dakikalık şarjla 100 kilometre gidecek olan Porsche Mission E'nin seri üretimdeki ismi belli oldu. Marka, "genç ve diri at" anlamındaki "Taycan" ismini seri üretimde kullanacaklarını duyurdu.

Volkswagen grubundaki elektrik dönüşümü Porsche markasını'da etkiledi. Marka tarihinin ilk seri üretim elektrikli modeli için gün sayıyor.

2015 yılında üretime başlanan Mission E isimli modelinde kullandığı tasarım ile pek çok kişinin beğenisini kazanan marka geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama dikkat çekti. Tesla katili sıfatına pek sıcak bakmadıklarını belirten Porsche ,"Tesla katili olmaktan ziyade gerçek bir Porsche olması için geliştiriliyor" ifadeleriyle gündeme geldi.

Porsche tarihinin ilk seri üretim elektrikli modeli Mission E' ye vereceği ismi netleştirdi. Markanın 70. yıl kutlamalarında " Taycan" etiketiyle satışa sunulacağı belirlendi. Taycan, "Genç ve diri at" anlamına gelmektedir.

Üretim bandına önümüzdeki yıl çıkması planlanan Taycan'ın teknik detayları da belli oldu. Marka CEO'su Oliver Blume tarafından açıklanan detaylar dikkat çekiçi.

Seri üretim versiyonunda iki tane elektrikli motor kullanılacak olan araç 600 beygirlik bir güce sahip olacak.

0' dan 100' e 3.5 saniyede ulaşacak olan Taycan, 0' dan 200' e yaklaşık 12 saniyede çıkabilecek.

500 km menzile sahip olan olan hızlı şarj edilebilir özelliği ile ön plana çıkıyor.Markaya göre araç 4 dakikalık hızlı şarjla 100 km 'lik yol kat edebiliyor.

BİZE ULAŞIN