GALERİ

2019 Audi Q3 yeni yüzünü gösterdi

Alman otomotiv devi Audi, Alman rakibi Mercedes'le rekabet edebilmek için serisini canlandırıyor. Firma, her üç haftada bir yenilenmiş, yeni veya yeni jenerasyon araç tanıtımı yapacağının sözünü vermişti. Q3'ün tasarımı 2011 yılından kalma olduğu için marka SUV'un ikinci jenerasyonunu tanıttı. Peki, Audi Q3'ün özellikleri neler? İşte 2019 Audi Q3 hakkında ayrıntılar...

Tasarım, Audi'nin yeni ve yenilenmiş ürün serilerinden ipuçları taşıyor. Q3'ün tekerlek yuvalarının üzerindeki kıvrımlı bölümler araca estetik bir görünüm kazandırıyor.

Otomobilin profili ise Q8'i andırıyor. Aracın ızgarasında dikey şeritler yer alıyor ve ön farlar da yeni A3 Sportback'ten izler taşıyor. Yeni Q3 17, 18 ve 20 inçlik jantlarla tercih edilebiliyor.

Yeni Q3, selefine göre 9.65 santimetre daha uzun ve aks mesafesi de 7.6 santimetre daha geniş.

Bu durum kabindeki alanın da ferahlamasını sağlıyor. Aracın bagaj hacmi ise 530 litre.

Audi, yeni Q3'ü küresel ölçekte üç farklı motor seçeneği ile sunacak.

Henüz bu konu ile ilgili resmi bir açıklama yapılmasa da yelpazede Audi'nin turboşarjlı 2.0 litrelik dört silindirli motorunun olacağı tahmin ediliyor.

Motorun, yedi ileri S Tronic çift kavramalı şanzıman ve Quattro dört tekerlekten sürüş sistemi ile işbirliği içinde olması beklenebilir. Ayrıca yeni Q3'ün altı farklı "dinamik yol tutuş sistemi" olacak.

Bunlar Auto, Comfort, Dynamic, Off-Road, Efficiency ve Individual modları olarak karşımıza çıkacak.

Aracın içerisinde Q8'in etkilerini görmek mümkün. Q3'ün orta konsolunda çift ekranlı dokunmatik panel yer almıyor fakat bunun dışında birçok noktada benzerlik var.

8.8 inçlik bilgi eğlence ekranı, fiziksel klima tuşlarının hemen üzerinde konumlanıyor.

BİZE ULAŞIN