GALERİ

2019 BMW 8-Series Coupe

BMW, uzun bir bekleyişin ardından sonunda yeni 8 Serisi'ni tanıttı. Araç, fazlasıyla teknoloji ve iki motor seçeneği ile geldi.

8 Serisi, geçtiğimiz yıl gördüğümüz konseptin hafifçe standartlaştırılmış bir versiyonuna benziyor. Uzun ve alçak bir buruna sahip model, BMW'nin imzası haline gelen böbrek ızgarasını biraz büyütmüş gibi görünüyor.

Aracın çıkıntılı tavanı, eğimli bir şekilde aşağıya doğru uzanıyor. Arka bölümü ise iki köşede kendini gösteren büyük egzozlar domine ediyor.

Motor1 TR'nin haberine göre LED farların standart olarak sunulduğu otomobil, opsiyonel olarak lazer farlarla da tercih edilebiliyor.

Alıcılar aracın ağırlığını azaltmak için hava girişlerini, ayna kapaklarını, arka spoyleri ve difüzörü karbon fiberle kaplayan Carbon Package'i da opsiyonlayabiliyor.

Kabinde ise 10.3 inçlik dijital gösterge paneline, merkezde yer alan 12.3 inçlik bilgi eğlence ekranı eşlik ediyor.

Müşteriler kablosuz şarj cihazı, Bowers & Wilkins Diamond Surround Ses Sistemi, paslanmaz çelik kaplama ve cam anahtarlarla kabini daha da yükseltebiliyor.

4.4 litrelik çift turbolu V8 motora ve sekiz ileri otomatik vitese sahip M850i versiyonu, güce aç olanları tatmin etmek için gelecek.

Otomobil, 523 beygir güç ve 750 Nm tork üretecek.

BMW'nin iddiasına göre araç, 100 km/s hıza 3.7 saniyede ulaşacak. Firma, aracın maksimum hızının ise 250 km/s'ye sabitlendiğini belirtiyor.

840d xDrive ise 3.0 litrelik çift turbolu sıralı altı silindirli dizel motorla ve sekiz ileri otomatik şanzımanla gelecek.

BİZE ULAŞIN