;
GALERİ

2019 Jaguar I-Pace sürüş izlenimi! 2019 Jaguar I-Pace'in motor ve donanım özellikleri neler?

Dünyanın en önde gelen otomobil markalarından Jaguar, tamamen elektrikli olan ilk modeli I-Pace'yi görücüye çıkarttı. İlk olmasına rağmen otomobil piyasasında iddialı olacağa benzeyen I-Pace, elektrikle çalışan bir SUV isteyenlerin ilk tercihi olmaya en büyük aday. İşte 2019 model Jaguar I-Pace'in motor, donanım özellikleri ve sürüş performansı...

Sonradan elektrikli otomobile devşirilen modeller yerine artık tamamen elektrikli olarak tasarlanıp üretilen modellerle karşılaşıyoruz. Jaguar'ın yollara çıkarttığı ilk elektrikli aracı I-Pace, tasarımı, fonksiyonelliği, teknolojisi ve fiyatıyla da premium sınıfa çok iddialı bir giriş yaptı.

I-Pace, konsept bir otomobil kadar cesur ve yenilikçi hatlara sahip bir SUV...

Portekiz'de aracı test eden OTOHABER'in haberine göre, I- Pace, Jaguar'ın konsept süper spor otomobili C-X75'ten ilham alınarak tasarlanmış.

Sürtünme katsayısı 0,29 Cd olan I-Pace'in yüksek omuz çizgisi ve arkaya doğru alçalan tavan hattı dinamik görünmesini sağlıyor.

Otomobilin neredeyse tam olarak köşelerine konumlandırılan devasa tekerlek yuvalarını dolduran 22 inçlik jantlar da sportifliği arttırıyor. Kapı kolları aynı Range Rover Velar'da olduğu gibi karosere gömülü. Aracın kilitleri açıkken kapı kolları yuvalarından çıkıyor.

Kısa tasarlanan motor kaputu üstünde ve ön tampon köşelerinde sportif görünen hava girişleri bulunuyor. Bunlar sadece tasarım oyunu değil aynı zamanda bataryaların ve motorların soğutulmasını ve kabin içerisine hava akışını sağlamaya yarıyor.

Otomobilin içerisinde de yüksek kalite algısı hissediliyor. Düğme karmaşası yaşanmayan otomobilde dokunmatik multimedya ve klima sistemleri bulunuyor.

Bazı fonksiyonları ekranlara bakmadan da yönetebilmek için fiziksel düğme ve kontrol kumandaları da düşünülerek ergonomi arttırılmış.

Bu ekranların dokunma hassasiyeti ve çalışma hızları başarılı. Ancak perdesi olmayan panoramik cam tavan sebebiyle kabin içerisindeki ışık, bu ekranların parlamasına yol açabiliyor.

Otoyol ve şehir içi kullanımını içeren rotamızda I-Pace'in tasarımı kadar sürüş dinamizmi de bizi etkiledi. Sessiz sürüş ve başarılı yalıtım sayesinde yorgunluk hissi oldukça az. Bu sessizlik yaya ve sokaklardaki hayvanlar için dezavantaj oluşturabiliyor.

Geldiğinizi uzaktan sezmeleri daha zor olacağı için yanlarından geçmek üzereyken biraz daha fazla dikkatli olmakta fayda var.

BİZE ULAŞIN