GALERİ

2019 model Mazda 6'nın Türkiye'ye geliş tarihi belli oldu! Mazda 6'nın Türkiye'deki satış fiyatı ne kadar olacak?

Japon otomotiv devi Mazda, 6 serisinin Türkiye'ye geliş tarihini açıkladı. Peki, Mazda 6'nın Türkiye'deki satış fiyatı ne kadar olacak ve motor özellikleri nedir? İşte 2019 model Mazda 6 hakkında ayrıntılar...

Mazda'nın "KODO –Hareketin Ruhu" tasarım temasına sahip olan, motoru, şanzımanı, gövde ve şasisi ile tamamen Skyactiv teknolojisi kullanılarak üretilen Mazda'nın en kapsamlı güncellenmiş modeli yenilenen Mazda6, Türkiye yollarına çıkıyor.

Yeni araçta, 2.0 litrelik sedan benzinli, 165 beygir güç üretebilen Skyactiv-G motor ve altı ileri otomatik şanzıman birlikte sunuluyor.

Mazda6, yeni WLTP/RDE test döngüleri koşullarına ve Euro 6d-temp emisyon düzenlemelerine uyumlu.

Aynı zmanda firmaya göre 2.0 litre hacimli motor, düşük-orta seviye tork ile yakıt verimliliği ve performanslı sürüş arasında ideal bir denge sağlıyor.

Mazda'nın yeni teknolojileri, Skyactiv güç aktarım organının performansını ve artırılmış gövde sertliği ile sürüş dinamiğini, direksiyon ve süspansiyon sistemi revizyonları ile daha fazla aerodinamik verimlilik ve artırılmış rafinelik sunuyor.

Yeni Mazda6'nın sürüş ortamı, şirketin insan merkezli tasarım felsefesine dayanarak yenilenip ve geliştirilmiş.

Mazda 6'nın gösterge panelinde ve kapı trimindeki değişiklikler kabin içerisinde farklı bir atmosfer oluşturuyor

Ön ve arka koltuklar daha rahat, doğal bir oturma pozisyonu sağlıyor ve göstergelerin okunması da daha kolay hale geliyor.

MAZDA 6'NIN TÜRKİYE'DEKİ SATIŞ FİYATI NE KADAR OLACAK?

Mazda6'nın yeni teknolojileri içerisinde güvenlikte de önemli gelişmeler olduğuna dikkat çeken Mazda Türkiye Genel Müdürü Nurkan Yurdakul, otomobilin Türkiye'de 271.350 bin TL anahtar teslim fiyatı ile satışa sunulacağını sözlerine ekledi.

Yeni Mazda6'nın gelişmiş i-ACTIVSENSE güvenlik teknolojileri, Mazda Radar Hız Kontrol Sistemi (MRCC), Stop & Go, Adaptif LED Farlar (ALH), 360 derece Görünüm Monitörü ve Akıllı Hız Yardımcısı (ISA) sistemleriyle sürücüye daha geniş bir güvenlik desteği veriyor.

BİZE ULAŞIN