GALERİ

2020 Opel Corsa'nın Türkiye fiyatı belli oldu! İşte 2020 Opel Corsa özellikleri ve fotoğrafları

Dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden olan Alman devi Opel, en çok tutulan modellerinden Corsa'nın Türkiye lansmanını gerçekleştirdi. Otomobil tutkunlarına tanıtılan 2020 model Opel Corsa'nın Türkiye satış fiyatı da belli oldu. İşte 2020 Opel Corsa özellikleri ve fotoğrafları...

Yepyeni tasarımı ve verimli motorlarıyla geçtiğimiz yıl tanıtılan 2020 Opel Corsa'nın Türkiye lansmanı gerçekleştirildi.

Geçtiğimiz yılın ortasında resmi olarak tanıtılan yeni Opel Corsa'nın Türkiye lansmanı gerçekleştirildi. Düzenlenen etkinlikte 2020 Opel Corsa fiyatı da açıklandı.

Yapılan açıklamaya göre, 2020 Opel Corsa fiyatı 114 bin 400 TL'den başlayıp 157 bin TL'ye kadar çıkıyor. Yeni Corsa ya da diğer adıyla Corsa F, Türkiye'de Essential, Edition, Elegance ve Ultimate olmak üzere dört farklı donanım seviyesiyle müşterilerin beğenisine sunuluyor.

Yeni Opel Corsa donanımları
Yeni Opel Corsa'nın giriş seviyesi olan Essential versiyonunda 15 inç jantlar, hız sabitleyici, otomatik arka camlar ve yokuş kalkış desteği gibi özellikler standart olarak sunuluyor.

Edition paketinde ise buna ek olarak 16 inç alaşım jantlar ve LED ön farların yanı sıra arka park sensörü, ön çarpışma ikazı,trafik işareti tespit sistemi ve şerit takip sistemi gibi güvenlik teknolojileri devreye giriyor.

Yeni Opel Corsa'nın Elegance versiyonunda, Edition'a ek olarak 7 inç multimedya sistemi, LED sis farları, yağmur sensörü, otomatik yanan farlar ve otomatik kararan dikiz aynası karşımıza çıkıyor.

Opel 2020 Corsa'nın en üst seviyesindeki Ultimate versiyonunda ise 17 inç elmas kesim alaşımlı jantlar, 7 inç dijital gösterge ekranı, geri görüş kamerası, otomatik klima, ambiyans aydınlatması, spor ön ve arka tamponlar mevcut.

Yeni Opel Corsa'nın kaputu altında benzinli ve dizel motor seçenekleri mevcut. Benzin cephesinin giriş seviyesinde 75 beygir güç üreten 1.2 litre PureTech atmosferik motor yer alıyor.

5 ileri manuel şanzımanla kombine edilen bu motorla birlikte 2020 Opel Corsa'nın ağırlığı yalnızca 980 kg geliyor. Yani selefinden %10 daha hafif. Ardından gelen seçenekler ise 100 ve 130 beygirlik güç çıkışlarına sahip 1.2 litre turbo benzinli ünite.

2020 Opel Corsa'da kullanılan 1.2 litre turbo benzinli üniteler standart olarak 8 ileri otomatik şanzımanla (EAT8) kombine edilmiş durumda.

SON DAKİKA