GALERİ

Cenevre Otomobil Fuarı'nın en gözde modelleri

Cenevre Otomobil Fuarı'nın bu yıl 88'incisi düzenleniyor. 6 Mart'ta basın mensuplarına kapılarını açacak olan fuar, 8-18 Mart tarihleri arasında da otomobilseverlerin huzuruna çıkacak.

Çok büyük bir katılım beklenen Cenevre Otomobil Fuarı'nda bir çok marka yeni modellerini görücüye çıkaracak. İşte o modeller...

Hyundai Kona Elektrikli

Hyundai, Ioniq ile ilk kez tamamen elektrikli modelini ürettikten sonra şimdi de Kona'yı hazırlıyor. Elektrikli Kona ilk kez Cenevre Otomobil Fuarı'nda görücüye çıkacak.

300 kilometrelik kısa mesafeli ve 470 kilometrelik uzun mesafe modelle piyasaya sürülecek Hyundai Kona için henüz fiyat açıklanmadı.
Ancak uzmanların beklentisi Avrupa için kısa mesafeli menzilli versiyonda 30 bin euro, uzun mesafelide 35 bin euro civarında.
Kısa mesafeli Kona elektrikli 39.2 kWh batarya ve 99 kW elektrikli motorla geliyor ve 0'dan 100'e 9.3 saniyede çıkıyor. Standat AC kitle tam şarjı 6 saatte dolan Kona, hızlı DC şarjla ile 54 dakikada yüzde 80 kapasiteye ulaşacak.
Uzun mesafeli Kona elektrikli ise neredeyse iki kat güçlü, 64 kWh bataryayla gelecek ve sürüş menzili de uzayacak. 470 kilometrelik menzil Tesla Model 3 ile yakın değerde. Motoru da kısa mesafeli Kona'ya göre çok daha güçlü 150 kW motor kullanacak. 100 kilometre hıza ulaşması ise 7.6 saniyeye inecek. Aracın şarj süresi de 3 saat.

Lexus UX
Lexur UX, şehir içi kullanım için tasarlanmış bir compact crossover. İlk gösterimi Cenevre'de yapılacak. Henüz aracın fotoğrafta gördüğünüz sadece tek bir resmi görüntüsü paylaşıldı.

Bu fotoğrafta gördüğünüz ise aracın konsept modeli
Bu fotoğrafta gördüğünüz ise aracın konsept modeli
Volvo V60 Wagon
SON DAKİKA