GALERİ

Sony ilk kez bir 'canavar' yaptı! Sony'nin otomobili Sony Vision-S'in görüntüleri ortaya çıktı

Cep telefonları, bilgisayarlar, PlayStation, Walkman derken Sony bu kez otomotiv sektörüne el attı ve ilk otomobilini yaptı. Japon teknoloji firması Sony'nin 'Sony Vision-S' adını verdiği ilk otomobilinin görüntüleri, dünyanın en büyük teknoloji fuarlarından CES 2020'de ortaya çıktı. İşte Sony'nin yeni 'canavar'ının ilk görüntüleri...

Bunca yıldır teknoloji alanında sözü geçen firmalardan biri olan Sony, bu kez otomotiv sektörüne el attı ve ilk otomobilini üretti.

Hürriyet'in haberine göre; dünyanın önde gelen teknoloji markalarından CES 2020 fuarında herkesi şaşırtarak Vision-S adını verdiği elektrikli konsept otomobilini duyurdu. Ardından araç yollara çıktı, yeni görüntüleri internette yayınlandı!

Elektrikli sedan Vision-S, içinde ve dışında 33 farklı sensör, dijital geniş ekranlar, 360 derece ses sistemi ve ağ bağlantısı ile donatılmış.

Sony, otomobilini üretirken yer yer Bosch ve BlackBerry markalarından da destek almış ve tasarım tarafında ise Porsche ile birlikte Lucid Air imzası dikkatlerden kaçmıyor.

DIŞI KADAR İÇİ DE ÖNEMLİ

Çinli otomotiv devi Byton'ın otomobillerinde olduğu gibi ön konsola tamamen yayılmış bir ekrana sahip olduğu görülüyor.

Ses konusunda oldukça iddialı olan Sony, Sony Vision-S modelinin için 360 derece ses deneyimi yaşayabilmenizi sağlayan "360-degree Reality Audio" adında bir teknoloji de kullanıyor.

Koltuk başlarına eklenmiş yolcu ekranlarıyla da dikkat çeken Vision-S, Sony için radikal bir adım... Şirket, gelecekte ise otonom ve elektrikli otomobiller içindeki parçaların en önemli üreticisi olmayı hedefliyor.

Sony CEO'su Kenichiro Yoshida, yeni otomobilleriyle ilgili bakın ne diyor: "Bu prototip hareketliliğin geleceğine yaptığımız katkıyı somutlaştırıyor." Sony, bu konsept otomobilin sunumunu sadece birkaç dakikayla sınırlandırırken, arkasında bir çok soru da bırakmış oldu. Yani Sony'nin yeni otomobiliyle ilgili pek çok detayı kimse bilmiyor.

Haliyle şirketin Vision-S adlı bu elektrikli otomobili sadece şov için mi yoksa seri üretim için mi tasarladığı henüz açıklığa kavuşmuş değil. Bu görmüş olduğunuz otomobil, aslında bir konsept otomobil. Yani fabrikada üretilen bir otomobilden söz etmiyoruz.

Otomobilin özelliklerinin açıklanmamış olması, sadece Sony teknolojilerini göstermek için tasarlandığı düşüncesini de doğuruyor. Şu an bir konsept otomobil konumunda olan Sony Vision-S modeli yakın gelecekte satışa sunulmayacak gibi görünüyor.

SON DAKİKA