GALERİ
Mina Başaranın bilinmeyenleri
1 / 26 Mina Başaran'ın bilinmeyenleri

İran'daki jet kazasında hayatını kaybeden Mina Başaran'ın bilinmeyenleri...

Mina, babası Hüseyin Başaran'ın "Prensesim" diye hitap ettiği iş arkadaşı, biricik kızıydı. Gösterişi sevmezdi. Şaşaalı bir hayatı yoktu. Objektifler eşliğinde bir kez bile doğum günü kutlamadı. Instagram'ı da nişanlandıktan sonra açmıştı.

Mina Başaranın bilinmeyenleri
2 / 26 Mina Başaran'ın bilinmeyenleri Karşılaştığımız bir Mikonos gezisinde aile bir aradaydı. Mina, babasına laf getirmezdi, saat 24.00’ü geçmeden tekneye dönmüş olurdu. Orucunu tutardı, iftar davetlerini ise gizli verirdi.
Mina Başaranın bilinmeyenleri
3 / 26 Mina Başaran'ın bilinmeyenleri Başaran Holding’in veliahdı 28 yaşındaki Mina Başaran, babası Hüseyin Başaran’ın prensesiydi. 14 Nisan’da nişanlısı Murat Gezer’le evlenecek olan Mina Başaran ve 7 kız arkadaşı, Dubai’den İstanbul’a dönüşte özel jetin düşmesi sonucu hayatını kaybetti.
Mina Başaranın bilinmeyenleri
4 / 26 Mina Başaran'ın bilinmeyenleri

PRENSESİN ACI SONU
Başaran Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Başaran'ın 'Prensesim' diye hitap ettiği kızı Mina Başaran ile 7 kız arkadaşı, Dubai'den bekârlığa veda partisinden İstanbul'a dönerken önceki akşam kendilerine ait jetin 17.40'ta İran'da düşmesi sonucu hayatını kaybetti. Acı haberi alan Başaran Ailesi'nin olayı öğrendikten sonra neler yaşadığına, kazada hayatını kaybedenlerin hikâyelerine ve daha birçok detaya ulaşıldı.

Mina Başaranın bilinmeyenleri
5 / 26 Mina Başaran'ın bilinmeyenleri

JETTE ÖZEL İSİMLER YOLCULUK ETMİŞTİ
Sosyeteden pek çok ismin yolculuk ettiği jete, 1 Eylül 2013 tarihinde Süper Star Ajda Pekkan da binmişti. Geçtiğimiz yıl Arzu Sabancı'nın daveti için Milano'ya giden Beril Başaran'ın, davete katılanları jete çağırdığı öğrenildi. "Uçak bileti almayın bizim jetle İstanbul'a dönelim'' diyen Beril Başaran'ın davetini Berna Çebi kırmayarak Milano'dan İstanbul'a Başaranlar'a ait özel jette gelmiş.

Mina Başaranın bilinmeyenleri
6 / 26 Mina Başaran'ın bilinmeyenleri Beril Başaran, seyahatlerinde İran’da düşen özel jeti kullanıyordu.
Mina Başaranın bilinmeyenleri
7 / 26 Mina Başaran'ın bilinmeyenleri

KEMERBURGAZ'DAKİ EVDE ACI
Mina Başaran'ın yakın çevresinden edinilen bilgiye göre, acı haberi alan Mina Başaran'ın yakınları ve dostları, Başaran Ailesi'nin sahibi olduğu Kemerburgaz'daki villada toplandı. Evde kimsenin ağzını bıçak açmadı. Başsağlığı dileğinde bulunanlara garip bir gözle bakıldı.

Mina Başaranın bilinmeyenleri
8 / 26 Mina Başaran'ın bilinmeyenleri Anne Beril Başaran, baba Hüseyin Başaran aldıkları ilaçların etkisiyle sessizliğe bürünmüştü. Uçakta vefat eden diğer kişilerin aileleri de eve gelince, çığlıklar ve feryatlar yükseldi. Dün sabah pasaport işlerini halleden Mina Başaran’ın anne ve babası kızlarının naaşını almak için İran’a gitti.
BİZE ULAŞIN