GALERİ

Özlem Savaş

Özlem Savaş
Bir süre unutuldu Özlem Savaş adı... Kısa bir süre sonra yeniden duyulmaya başlandı. Ama artık yaptığı işlerle değil, yarattığı olaylarla...
Özlem Savaş
Türkiye'nin en saygın üniversitelerinden biri olan Boğaziçi'ni bitirdi... Sinema, televizyon, tiyatro sahnesi derken şöhretin zirvesine bir çıkıp bir indi. En gözde gazinoda da şarkı söyledi pavyonda da...(Milliyet)
Özlem Savaş
Kendini alkolün kollarına bırakmıştı. Zaman zaman aşırı alkollü bir şekilde araba kullanmaya kalkışınca polislerle tartışıp "sen benim kim olduğumu biliyor musun" diye tepki gösterdiği için haber oluyordu artık.
Özlem Savaş
Savaş içinde bulunduğu durumdan çıkışın yollarını da arıyordu bir yandan. Eğitimini aldığı alanda değil "yüreğinin götürdüğü alanda" kariyerini sürdürmekte kararlıydı.
Özlem Savaş
Bu kadar güzel ve yetenekli bir genç yıldıza televizyon da kayıtsız kalamazdı elbette... Ardından ekran tecrübesi geldi Savaş'ın.
Özlem Savaş
Alem, Gece Yarısı Kovboyu, Manşet, Ah Kızlar Vah Erkekler, Taxi gibi televizyon programlarında sunuculuk yaptı.
Özlem Savaş
Türkiye'ye döndüğünde Şişli Terakki Lisesi'nde okudu. Okulun son yıllanında matematik ve fizik alanında TÜBİTAK ödülü kazandı.
Özlem Savaş
Bunu da yıllar sonra "Hiç işim olmaz. Bilim kadını olup da aç mı kalaydım" diyerek açıklayacaktı Savaş. Tek bir amacı vardı: oyuncu olmak.
Özlem Savaş
Bunalıma girip intihara da kalkıştı... İşte bir zamanların parlak yıldızı Özlem Savaş'ın filmde izlesek, romanda okusak "bu kadar da olmaz" denilecek öyküsü.
Özlem Savaş
Özlem Savaş'ın hayat öyküsü 15 Ekim 1969'da İstanbul'da başladı. Avusturya Kız Lisesi'ni kazandı ama o sıralarda babasıyla birlikte İsviçre'ye gitmesi gerektiği için eğitimini İsviçre'de sürdürdü.
BİZE ULAŞIN