GALERİ

Sıla, Kate Moss'a özendi

Beş günlük konser maratonun ilkinde 35 şarkılık repertuarıyla hayranlarının en sevdiği şarkıları seslendiren Sıla, üç saat sahnede kaldı.

Sahneye konserin ilk yarısında Paris'ten özel olarak seçtiği Saint Laurent ikinci yarısında da A46 Tuvanam kostümleriyle çıkan güzel sanatçı Harbiye konserleri için 14 farklı kostüm tasarlattı.
izledi.

Sıla, On'dan Kalan Şarkılar konseptiyle olan konserini bekar, platonik, kavuştular, darıldılar, ayrıldılar ve partili olmak üzere altı ayırdı.

Açık Deniz şarkısıyla konserine başlayan güzel sanatçı, "Ne kadar çok özlemişiz. Geldiğiniz için teşekkür ederim" dedi.

Beş günün biletlerin hepsinin tükenmesiyle ilgili ise sanatçı, "Senenin bu zamanları bir başka güzel oluyor. Burası evimiz gibi oldu, tabii ki sizin sayenizde" diyerek teşekkür etti.

Sıla, sözü Sezen Aksu ve Zülfü Livaneli'ye müziği ise Zülfü Livaneli'ye ait olan, Belalım şarkısını söyledikten sonra, "Sezen Aksu ve Zülfü Livaneli'ye selam olsun" diyerek alkışlattı.

Hayranları için küçük bir sürpriz hazırlayan Sıla, yeni albümünde yer alacak olan Boş Ev şarkısını da ilk defa seslendirdi.

Sözü Sıla, müziği ise Sıla ve Mabel Matiz'e ait olan parça, yaklaşık beş bin kişinin beğenisini topladı. Yoğun istek üzerine şarkıyı yeniden seslendiren sanatçı, "Evi taşıyordum. Mabel'e, 'Boş ev' diye şarkı yazmak istediğimi söyledim. Ertesi gün tatlı bir melodi yolladı. Sonra sözlerini yazdım. Size kısmet oldu. Çok değişik bir hissi var. Sevdiniz mi?" diye sorunca beş bin kişi ayakta alkışladı.

Bu yıl 3 konserle Açıkhava konserlerinde sahne alacak olan Sıla, hayranlarının yoğun ilgisi ile karşılaşınca konser sayısını beşe çıkarmıştı. Konser biletleri hızla tükenen başarılı sanatçı, son olarak çareyi konser sayısını yediye çıkarmakta buldu. Sıla, 27 ve 29 Temmuz tarihlerinde de Harbiye Açıkhava'da hayranlarıyla buluşacak.

10 gün öncesinden tüm biletlerin tükendiği konserde, Sıla'ya hayranları da tüm parçalarında eşlik etti.

BİZE ULAŞIN