GALERİ

Emre Akbaba'nın muhteşem hikayesi!

Emre Akbaba'nın hikayesini, onu keşfeden 'yetenek avcısı' Berkant Karlıdağ, Serkan Akkoyun'a anlattı...

A Milli Takım'ın İsveç karşısında 2-0 geriden gelip 3-2 kazandığı maçta, attığı 2. ve 3. gollerle damgasını vuran Emre Akbaba'nın Fransa günlerinde başlayan kariyerinin tam bir başarı öyküsü olduğu ortaya çıktı.

Emre Akbaba'yı Fransa'da 'Avrupa'nın Yıldızları' organizasyonu ile keşfeden ve Avrupa'da 'yetenek avcısı Türk' olarak bilinen Berkant Karlıdağ, yıldız futbolcunun Fransa günlerinden Türkiye'ye uzanan hikayesini sadece Sabah.com.tr Spor Editörü Serkan Akkoyun'a anlattı.

İşte Emre Akbaba'nın Fransa-Türkiye hattında yaşadığı film gibi hikayesi...

mre Akbaba'yı Avrupa'nın Yıldızları organizasyonu ile ilk defa Fransa'da izledim. 250 çocuğun katıldığı 2 günlük bir turnuvaydı.

Emre Akbaba fizik olarak zayıftı ancak her iki ayağını kullanması, topla olan yeteneği ve özellikle yakından, uzaktan sürekli şut deneme cesareti ile diğer futbolculardan ayrılıyordu.

Emre sabretti, her gün tavuk pilav yiyorlardı. Ben Avrupa'da yaşamama rağmen Emre'nin kariyeri için Antalya'a yerleştim o dönem. Hatta gelişimi için dışarı çıkıyorduk, ona protein alacağı besinler yediriyordum.

Emre o dönem Boluspor'a karşı bir hazırlık maçında da oynamıştı ama Bolusporlular onu beğenmemişti. Emre'yi daha son Antalyalya'ya getirdik. 4 oyuncu olarak geldiler ancak diğerleri sabredemedi.

O dönem Antalyaspor'da Sportif Direktör Sedat Karabük vardı. Onunla anlaştık. Ben Emre'yi Antalyaspor'a sıfır maliyetle getirdim. Ben herhangi bir para istemedim.

Eğer o dönem ben Emre üzerinden para kazanmak isteseydim, bugün böyle bir kariyeri olmayabilirdi. Ama benim için para değil, Emre'nin geleceğiydi önemli olan. O dönem Antalyaspor Teknik Direktörü olan Mehmet Özdilek de Emre ile çok ilgilendi.

Ancak Emre, yurt dışındaki kampta bir enfeksiyon kaptı. 3-4 gün boyunca yoğun bakımda, ateşler içinde yattı. Kulübün doktoru, 'transferden vazgeçilsin' demiş. O yüzden ön protokol iptal edildi ve Emre, Fransa'ya döndü.

BİZE ULAŞIN