;
GALERİ

Fatih Terim Galatasaray'ın yeni 11'ini belirledi

Şampiyonluğun en güçlü adaylarından biri olan Galatasaray, ikinci devre hazırlıklarını Liepzig maçı ile bitiriyor. Kadroya iki yeni takviye yapan, Serdar Aziz ile Eren Derdiyok'u kadro dışı bırakan Galatasaray'da Fatih Terim ligin ikinci devresindeki kadrosunu belirledi.

Galatasaray'da devre arasının ilk transferi İtalyan kondisyoner Alberto Bartali oldu. Sarı-kırmızılılar, Antalya kampının ilk gününden itibaren tecrübeli atletizm uzmanına teslim edildi.

ASLAN ÇOK KOŞACAK
Sezonun ilk yarısında koşu mesafelerinde ve takım temposunda sıkıntı yaşayan Galatasaray'da, teknik direktör Fatih Terim çareyi İtalya'da buldu.

Galatasaray'da futbolcular 5 Ocak'tan itibaren Alberto Bartali'nin antrenman metotlarıyla çalıştı. İtalyan kondisyonerin yaptığı yüklemelerin ardından sarı-kırmızılıların ikinci yarıda çok koşması, mücadele gücünün artması bekleniyor.

YUNUS AKGÜN KAMPTA ÖNE ÇIKAN İSİM OLDU
Galatasaray'da Ozan Kabak ile birlikte sezon başında beklentinin en yüksek olduğu genç oyunculardan biri de Yunusu Akgün'dü. İlk yarıda ara ara şans bulan 18 yaşındaki futbolcuyu teknik direktör Fatih Terim birçok bölgede kullanmak istiyor. Eskişehir ile oynanan hazırlık maçında en çok sivrilen isim olan Yunus Akgün, her iki kanatta ve kenar bekler de Terim'e opsiyon oluşturuyor.

OZAN KABAK MUTLU, EKİP RAHAT
Galatasaray'da son dönemde en çok konuşulan konu genç oyuncu Ozan Kabak'ın takımda kalıp kalmayacağıydı. Birçok Avrupa devinin radarında olan 18 yaşındaki futbolcu, teknik direktör Fatih Terim'in devreye girmesiyle sarı-kırmızılı takımda kaldı.

Ozan bu süreçte herhangi bir motivasyon kaybı ve moral bozukluğu yaşamadı. Takımda en çok çalışan isimlerin başında gelen Ozan, oldukça mutlu ve bu durum teknik ekibi de rahatlatıyor.

FEGHOULI FORMAYI KAPTI
Sarı-kırmızılı takımda ilk yarının son bölümünde gösterdiği performansla dikkatleri üzerine çeken Sofiane Feghouli, Antalya kampının en başarılı isimleri arasında yer aldı.

Teknik direktör Fatih Terim ile de iletişimini güçlendiren tecrübeli futbolcu, şu an takımın en büyük yıldızı konumda. Hırsıyla da dikkat çeken futbolcu, sezonun ikinci yarısında takıma en fazla katkı verecek isim gibi gözüküyor.

SİNAN GÜMÜŞ DÖNDÜ
Galatasaray'da uzun süren sakatlığın ardından takıma geri dönen Sinan Gümüş, Antalya kampında fiziksel olarak eksiklerini tamamen gidermeye çalıştı. Geçen sezon takıma önemli katkı sağlayan başarılı futbolcu formunu tutmaya başlarken, teknik ekip ikinci yarıda kendisini hücum rotasyonunda kullanmayı planlıyor.

GERGİN BEKLEYİŞ
Galatasaray'da teknik direktör Fatih Terim ve kurmayları zaman zaman neşeli, zaman zaman da sıkıntılı anlar yaşadı. Geçen yıldan bu yana santrfor transferi bekleyen teknik heyetin isteği resmi olarak henüz gerçekleşmedi.

BİZE ULAŞIN ; ; ;