GALERİ

Fatih Terim'e ne oldu? Corona virüse yakalanan Terim hangi belirtileri yaşadı? Öksürükle...

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Twitter hesabından yaptığı açıklamada corona virüs testinin pozitif çıktığını ve tedavisine başlandığını belirtti. Başta daha önce 2.Başkan Abdurrahim Albayrak'ın da koronavirüse yakalandığı Galatasaray camiası olmak üzere , tüm Türkiye bu haberle sarsıldı. Peki Fatih Terim'e ne oldu? 66 yaşındaki çalıştırıcıda hangi belirtiler gözlendi?

Galatasaray'da, 2.Başkan Abdurrahim Albayrak'ın ardından Fatih Terim'in de 'koronavirüs' testi pozitif çıktı.

'EN KISA ZAMANDA HABERLEŞMEK ÜZERE'
Fatih Terim, tüm dünyaya yayılan koronavirüs salgınının testinin pozitif çıktığını kendisine ait sosyal medya hesabı Twitter'dan duyurdu.

Tecrübeli teknik adam açıklamasında, "Bugün yapılan test sonuçlarına göre Corona Virüs sonucum pozitif çıkmıştır. Hastanede emin ellerdeyim. Merak etmeyin. En kısa zamanda haberleşmek üzere" ifadelerini kullandı. Sarı kırmızılı taraftarlarla birlikte birçok isim Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'e gönderidiği mesajlarla tecrübeli çalıştırıcıya destek ve geçmiş olsun dileğinde bulundu. Bununla birlikte Galatasaray Futbol A Takımı'nın yardımcı antrenörleri Ümit Davala ve Hasan Şaş testlerinin negatif çıktığını açıkladı.

'NEFES ALAMIYORUM, HAYATIMIN EN KÖTÜ SANİYELERİ'

SAĞLIK SORUNU YOK
Hürriyet'in haberine göre ise Fatih Terim'in herhangi bir sağlık sorunu ve şiddetli bir şikayeti yoktu.

PERŞEMBE GÜNÜ HERKESE TEST
Sağlık konusunda her zaman titiz ve hassas davranan Fatih Terim'in isteği ile Perşembe günü takımın tamamı, teknik heyet ve staff ekibine test yapılmıştı.

HAFİF ÖKSÜRÜK ŞİKAYETİ
Perşembe günü yapılan testlerin sonucu ise dün akşam üzeri saatlerinde Galatasaray kulübüne iletildi ve Fatih Terim'in 'koronavirüs' testinin pozitif çıktığı açıklandı.

ÖZEL HASTANEDE TEDAVİ ALTINDA
Yalnızca hafif bir öksürük şikayeti bulunan Fatih Terim, testin pozitif çıkması üzerine dün akşam hemen özel bir hastanede tedavi altına alındı.

SAĞLIK DURUMU İYİ
Galatasaray Doktoru Yener İnce ile aynı kurumda çalışan Prof. Dr. Dilek Arman, tecrübeli çalıştırıcının durumuyla ilgili "Sağlık durumu iyi. Kuru öksürük var, ateş yok. Yener İnce ile aynı yerde çalışıyoruz. Klinik tablo olmadığını biliyorum. " ifadelerini kullandı.

Terim'in kızı Buse Terim Bahçekapılı ise babasının rahatsızlığı üzerine yaşadığı üzüntüyü " Çok şey söylemek istiyorum ama kelimeleri seçemiyorum. Nefesim daralıyor ve hayatımın en kötü saniyelerini yaşıyorum. Korkum tarifsiz, yanında olamamanın verdiği acı daha tarifsiz" mesajı ile paylaştı.

Merve Terim Çetin'den de duygusal paylaşımlar geldi. Merve Terim, paylaşımında ''Herkesin mesajlarını ve telefonlarını görüyorum ama korkudan elimi kaldıracak gücüm yok. Sevdiklerimi duyunca daha çok ağlıyorum. Güçlü de olamıyorm çünkü çok korkuyorum ve öfkeme engel olamıyorum. Herkese ilgisi ve sevgisi için sonsuz teşekkürler. Gücüm olduğunda teker teker döneceğim dualarınızda Aslan Babam olsun. Sabah oldu ama hala haber alamadık. Gecesi nasıl geçti, uyandı mı, yanında kimse olmadığı için haber alamamak berbat. Rabbime sığındım, belki de 40 senedir durmadın adam, senin duracağın yok. Ben seni dinlendirmeyi bilirim dedi kendince. Bugüne daha iyi uyan Babam.'' sözlerini kullandı.

SON DAKİKA