GALERİ

Fenerbahçe hakkında şok iddia! "Şampiyon olsa da Şampiyonlar Ligi'ne gidemez!"

Ünlü spor yorumcusu Serdar Ali Çelikler, katıldığı bir televizyon programında Fenerbahçe ile ilgili şok bir iddia ortaya attı.

Ünlü yorumcu Serdar Ali Çelikler, CNN Türk'te milli takımlar teknik direktörü Mircea Lucescu'yu eleştirdi. Lucescu'nun ileride neler yapacağına dair bir şey anlatmadığını ve sürekli bahaneler öne sürdüğünü dile getiren Çelikler, Rumen çalıştırıcının milli takımdaki serüveninin uzun sürmeyeceğini ifade etti. Çelikler ayrıca Fenerbahçe ile ilgili sürpriz bir iddia ortaya attı. İşte o sözler...

"SÜREKLİ MAZERET ÜRETEN BİR LUCESCU"
Ben Lucescu'yu beğeniyordum, beğenirdim. Ukrayna futbolunda Shakhtar diye bir ekol olduysa bu Lucescu sayesinde oldu; ama milli takımda sürekli mazeret üreten bir Lucescu var.

"FUTBOLCULARIN OYNAMADIĞINDAN ŞİKAYET"
Sürekli futbolcuların kulüplerinde oynamadığından şikayet ediyor. Serdar Aziz son 1 hafta sakatlığından ötürü oynamadı. Kaan Ayhan 2'de 2 yapmış takımında. Cengiz Ünder 3 maç oynamış. Hasan Ali ve Şener takımında oynuyor. Oğuzhan Beşiktaş'ta oynuyor.

"HIRVATİSTAN 19 TAKIMLA OLUŞTURULMUŞ..."
3-4 takımdan milli takımı oluşturmak isterim dedi. Fransa, 11 takımdan oluşturulmuş bir kadro ile şampiyon oldu. Hırvatistan 19 takımla oluşturulmuş bir takımla turnuvaya gitti.

"ÖYLE MUAZZAM BİR TAKIM DEĞİLİZ"
Caner'in neden alınmadığı sorulur. Sinan Bolat oynayacakmış kalede, Cengiz'den başka sağ önde kim oynayabilir? Yok. Öyle muazzam bir takım değiliz. Bu takım C Ligi takımı. Fatih Terim ben olsam giderim demişti. Çağlar Söyüncü olacak. Caner'in alınmaması bir sorudur.

"DÜNYA BUNDAN VAZGEÇTİ"
Yeni felsefemiz ne bizim? Okay ve Topal mıdır? 4'lü savunmanın önüne aynı tip defansif orta saha koymayalım ya. Dünya bundan vazgeçti. Oyunu nasıl kuracağımız konusunda bir fikrimizin olması lazım.

"BİRAZ EMEKLİ Mİ OLMUŞ KAFASINDA"
Benim tanıdığım Lucescu bu değil. Biraz kafası karışık. Biraz emekli mi olmuş kafasında? Yusuf Galatasaray maçında iyi oynadı, bu stadı da iyi biliyor diye oynattım diyor. Senin oyun kurucun kim? Bugün Türkiye'de savunmadan orta sahaya sete en rahat çıkan iki takım neden Başakşehir ve Galatasaray? Çünkü birinde Emre Belözoğlu, diğerinde Fernando var.

"NE YAPALIM, ROMA'DA OYNATSANA MI DİYELİM"
Şenol Güneş daha Trabzonspor'da iki Colman-Selçuk ile oynuyordu. Savunma önündeki oyuncuların oyunu kurması, başlatması gerekir. Bu tür futbol tartışmalarına giremiyoruz; çünkü hep bahane atıyor ortaya. Neymiş,futbolcular takımlarında oynamıyormuş. Ne yapalım Roma'da hocaya oynatsana bunu mu diyelim?

"EVLİLİK UZUN SÜRMEYECEK, FARKINDAYIZ"
Evliliğin de çok uzun sürmeyeceğini görüyoruz. Farkındayız bunun. Israr ettiği bazı oyuncular var. Yusuf Yazıcı ve Cengiz'de ısrar ediyor. Ben de olsam ben de ederdim. Kaan Ayhan'da ısrar iyi... Bize az mazeret sürüp anlatması lazım neler yapacağını.

"TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK SPONSORLUK ANLAŞMASI"
Fenerbahçe'de duyduğuma göre olursa, Türkiye'nin en büyük sponsorluk anlaşması yapılmaya çalışıyor. Olmazsa, Koç şirketleri sponsor olacak.

"ŞAMPİYON OLURSA ŞAMPİYONLAR LİGİ'NE GİDEMEZ"​
Fenerbahçe bugün şampiyon olursa Şampiyonlar Ligi'ne gidemez. Fenerbahçe 1 hafta-2 gün sonra şampiyon olursa Şampiyonlar Ligi'ne gidemez. Kar etmesi gerekiyor. O yüzden kulüp böyle sponsor arayışında. Bu finansal atılımların doğru olacağını düşünüyorum.

SON DAKİKA