;
GALERİ

Hollanda basınından flaş Cocu iddiası

Hollanda basınında çıkan habere göre Phillip Cocu'nun Fenerbahçe'den istifa edeceği iddia edildi. Habere göre Ali Koç'un Cocu'ya verdiği hiçbir sözü tutmadığı ve bu nedenle Cocu'nun oldukça rahatsız olduğunun altı çizildi.

Sezona 3 maçta alınan 2 mağlubiyetle başlayan Fenerbahçe'de hareketli saatler yaşanıyor.

Büyük umutlarla getirilen ve 3 yıllık sözleşme imzalanan Hollandalı teknik direktör Phillip Cocu ile Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un arası açıldı.

Sezon başında sportif direktör Comolli'nin imza töreninde "Son dakika transfer yapmayacağız" açıklaması yapan başkan Ali Koç, buna rağmen transferleri yetiştiremedi.

Transfer döneminin kapanmasına çok az bir süre kala takımdan gönderilen Josef ve Giuliano'nun yerlerinin doldurulamamasının yanında eksik bölgelere de transfer yapılmaması Cocu'nun canını sıktı.

Hollanda'dan Fenerbahçe Teknik Direktörü Phillip Cocu hakkında çok önemli bir iddia ortaya atıldı.

Haziran ayında Fenerbahçe'de başkanlık yarışını kazandıktan sonra futbol direktörlüğüne Damien Comolli'yi, teknik direktörlüğe ise Cocu'yu getiren Ali Koç, verdiği sözleri tutmamakla itham edildi.

Voetbalprimeur' da yer alan habere göre Fenerbahçe ve Türkiye'de çok mutsuz olan Cocu'nun, gelecek hafta sonu Hollanda'ya geri dönebileceğinin altı çizildi.

Haberin sahibi Johan Derksen, Cocu'nun mutsuzluğunu güvenilir bir kaynaktan duyduğunu belirtirken şunları söyledi;

''Cocu'ya altın dağlar vadedildi fakat istediği birçok şey yapılmadı. 25 milyon euro'ya oyuncu sattılar. Bu oyuncular takımın en önemli isimleriydi ama yerleri tam olarak doldurulmadı. Fenerbahçe'nin önümüzdeki hafta da bir mağlubiyet alması durumunda, Cocu takımdan ayrılmayı ciddi bir şekilde düşünebilir'' ifadelerini kullandı.

BİZE ULAŞIN