GALERİ

İbrahimovic - Ronaldo kapışmasında olanlar oldu! Uzatma dakikalarında...

Aralarında bir süredir gerginlik bulunan Zlatan İbrahimovic ile Cristiano Ronaldo, Giuseppe Meazza'da oynanan kupa maçıyla karşı karşıya geldi. Milan'ın 1-0 önde götürdüğü karşılaşmanın uzatma dakikalarında yaşananlar maça damga vurdu.

Bilindiği gibi Zlatan Ibrahimovic, Cristiano Ronaldo'nun Juventus'a transferi için 'Serie A'ya yeni bir macera için gidiyorum' demesini ağır sözlerle eleştirmişti.

Kendine has üslubuyla konuşan Zlatan, ''Real Madrid'den Juventus'a gitmek meydan okuma mı oluyor? Serie A'yı 7 kez üst üste kazanan bir takıma transfer oldu. Meydan okuma istiyorsa, Serie B'ye düştüğünde Juventus'a transfer olup onları tekrar zirveye taşıması gerekirdi. Bu saçmalık.'' demişti.

"İtalya'da gerçek Ronaldo'yu bulabilecek misin?" sorusuna yanıt veren Ibrahimovic, "Hiç sanmıyorum. Gerçek Ronaldo Brezilyalı, Cristiano doğal bir yetenek değil, çok çalışmanın meyvesidir" şeklinde konuştu.

İkili arasındaki gerilim seremonide de net bir şekilde görüldü. Zlatan Ibrahimovic ile Cristiano Ronaldo birbirlerinin yüzüne dahi bakmadan santraya doğru ilerledi.

Milli futbolcumuz Hakan Çalhanoğlu'nun da forma giydiği maçta çok konuşulan pozisyon 90+1'de yaşandı.

Milan'ın 1-0 üstün gördüğü mücadelenin son saniyelerinde Juventus atağında Cristiano Ronaldo röveşataya kalktı.

Ancak Ronaldo'nun vuruşunda top Calabria'nın eline doğru çarpınca hakem beyaz noktayı gösterdi.

Milanlı futbolcular bu pozisyona uzun süre itiraz etti ve penaltı atışı bir hayli gecikti.

Kırmızı siyahlı futbolcular pozisyonu 'çarpma' olarak nitelendirse de VAR hakemleri de bu görüşe katılmayınca penaltı atışı gerçekleşti.

Topun başına geçen Ronaldo, kalenin orta bölümüne yaptığı sert vuruşla Milan'ın galibiyet hayallerini suya düşüren isim oldu.

SON DAKİKA