GALERİ

Juventus'tan resmi açıklama geldi! Merih Demiral'ın corona virüs testi...

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve hayatı durma noktasına getiren koronavirüs spor, sanat, eğlence ve siyaset dünyasından birçok ünlü ismi de etkiledi. Özellikle İtalya'nın üzerine karabasan gibi çöken corona virüsün ilk patlak verdiği takımlardan biri Milli yıldızımız Merih Demiral'ın forma giydiği Juventus olmuştu. Juventus'ta Rugani ve Matuidi'nin testleri pozitif çıkmıştı. İtalyan devi daha sonra tüm takıma corona virüs testi yaptırmıştı. O testin sonuçları açıklandı.

Milli yıldızımı Merih Demiral'ın forma giydiği Juventus'ta Rugani ve Mataudi'nin corona virüs testlerinin pozitif çıkması şok etkisi yaratmıştı.

Kulüpten yapılan açıklamada Matuidi ve Rugani'nin Corona virüs testlerinin pozitif çıkmasının ardından bütün takım, teknik kadro ve çalışanlara test yapıldığı belirtildi.

MERİH'İN TEST SONUCU TEMİZ

Juventus forması giyen milli futbolcu Merih Demiral'ın test sonucunun negatif olduğu ifade edildi.

Merih Demiral'ın takım arkadaşı Cristiano Ronaldo kendisine bir ada satın alarak ailesiyle birlikte karantinaya girmişti.

KORONAVİRÜSE YAKALANAN SPORCULAR

Juventuslu futbolcu Daniele Rugani

NBA yıldızı Kevin Durant, Koronavirüs testinin pozitif çıktığını açıklandı.

The Athletic'e konuşan Durant, "Herkes dikkatli olsun, kendinize ve karantinaya dikkat edin. Bunu aşacağız" dedi.

Yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) salgını ABD'de hızla yayılmaya devam ederken NBA'den yeni vaka haberi geldi. Brooklyn Nets Kulübü'nden yapılan açıklamada, 4 oyuncunun Koronavirüs testinin pozitif çıktığı ve oyuncuların karantinaya alındığı belirtildi.

ELIAQUIM MANGALA

İspanyol kulübü Valencia'da Ezequiel Garay'ın ardından Eliaquim Mangala da virüse yakalandı.

Virüs testininin pozitif çıktığını sosyal medya üzerinden açıklayan Mangala; "Bugün corona virus'e yakalandığımı öğrendim. İyi hissediyorum ve semptomların hiçbiri bende yok. Semptomları göstermeden de virüsü taşıyabileceğimizi öğrendim, temastan kaçının. Evde karantina altına aldım kendimi" ifadelerini kullandı.

İspanya'da etkisini arttırarak devam ettiren korona virüs nedeniyle futbol camiasından bir kişi hayatını kaybetti. İspanya'nın Malaga şehri takımlarından Atletico Portada Alta'nın 21 yaşındaki antrenörü Francisco Garcia'nın virüs nedeniyle hayatını kaybettiği açıklandı.

SON DAKİKA