GALERİ

Milli Takım'ı reddeden futbolcular kim? İşte isim isim o liste

A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu'nun basın toplantısında "8 kişiyi Milli Takım'a davet ettim ancak gelmediler" açıklamasının ardından herkes Rumen teknik adamın bahsettiği isimlerin kim olduğunu araştırmaya başladı. Ünlü spor yorumcusu Turgay Demir, Lucescu'nun bahsettiği o isimleri açıkladı. İşte Milli Takım'ı reddeden isimler...

Deneyimli futbol yorumcusu ve gazeteci Turgay Demir o isimleri ilk kez açıkladı.

"SAĞIR SULTAN BİLE BİLİYOR"
Turgay Demir, merak edilen o isimleri tek tek saydı. Fatih Altaylı'nın da bugün yazısında 'Bu isimlerin kim olduğu açıklansın' açıklamasına da değinen Demir, "Kendisi de bu isimlerin kim olduğunu biliyor." dedi.

"LUCESCU BİZİMLE ALAY EDİYOR"
Turgay Demir, Lucescu'nun aklımızla alay ettiğini söyleyerek "Lucescu çok zeki biri. Türkiye'de olayların nasıl yürüdüğünü ve gündemi nasıl değiştireceğini çok iyi biliyor. Sahada bir maça çıkıyor, maç bittikten sonra bir maça daha çıkıyor açıklamalarıyla. Kendi başarısızlığını örtmek için elinden geleni yapıyor." dedi.

"LUCESCU GEÇİCİ OLARAK GELMİŞTİ. TFF, LUCESCU İLE YOLLARI AYIRACAK"
Demir sözlerini şöyle sürdürdü; "TFF, Lucescu'yu Milli Takım'da geçici olarak düşünmüştü. Sonuçlardan bağımsız olarak zaten yakın zamanda yollar kesin olarak ayrılacak. Lucescu Türk futboluna zarar veriyor".

"YABANCI SINIRI İLE BAŞARISIZLIĞINI ÖRTBAS EDİYOR"
Turgay Demir, Lucescu'nun yabancı sınırını bahane ederek başarısızlığını örtbas etmeye çalıştığını söyledi. Demir, "Lucescu konfetileri bile mağlubiyetin nedeni olarak gösteren bir adam. Türkiye'de yabancı sınırı yoktur. Tam tersine yerli zorunluluğu vardır. Lucescu'nun böyle bir konuda şikayet etmeye hakkı yok" dedi.

A Spor yayın koordinatörü Serkan Korkmaz, Türkiye Futbol Federasyonu'nun derhal bu isimleri açıklaması gerektiğini ve eğer açıklanmazsa, gerekrise yazılı olarak TFF'ye başvuruda bulunacağını söyledi.

"MİLLİ TAKIM BİZİMDİR VE BU İSİMLERİ BİLMEK HAKKIMIZ"
Serkan Korkmaz "Lucescu kendi başarısızlığını örtmek için bu konuları basın toplantısında gündeme getirmekten kaçınmıyor. Bundan daha önemlisi Milli Takım davetini reddeden bu futbolcuların kim olduğunu öğrenmek Türk milletininin en büyük hakkıdır. Bu isimlerin kim olduğunu öğrenmek için gerekirse TFF'ye yazılı olarak başvuracağım. Bizzat Lucescu'ya da soracağım." dedi.

"BU İSİMLERİN KİM OLDUĞUNU AZ ÇOK HERKES TAHMİN EDEBİLİR"
Korkmaz, Milli Takım'a çağırılmasına rağmen gelmeyen futbolcular ile ilgili "Bu isimlerin kimler olduğunu herkes az çok tahmin edebilir. Daha önce ismi bu tip olaylarla gündeme gelmiş olan isimleri biliyoruz. Bu isimler arasında hem yurt içinden hem de yurt dışından isimler olabileceğini düşünüyorum" dedi. Ayrıca Serkan Korkmaz, bu futbolcuların Milli Takım'a gelmeme gerekçelerine bağlı olarak futbolcuların Milli Takım kariyerleriyle ilgili önemli kararlar alınması gerektiğini savundu.

"LUCESCU TÜRK FUTBOLUNA ZARAR VERİYOR"
Lucescu'nun Türk futboluna zarar verdiğini söyleyen Serkan Korkmaz "Lucescu Türk futboluna zarar veriyor. Yabancı sınırı ile ilgili açıklamaları kabul edilemez. Hiçbir Milli Takım futbolcu yetiştirme yeri değildir. Milli takım en iyi futbolcuların oynatıldığı ve başarı elde edilmesi gereken yerdir. Lucescu'nun yapması gereken şey, oldukça yüksek potansiyelli olan bu jenerasyon ile başarıyı sağlamasıydı. Fakat Lucescu aldığı başarısızlıkları yabancı sınırından tutun, sahadaki konfetiye kadar bir çok şeye bağlayıp kendi başarısızlıklarını örtmeye çalışıyor." dedi.

İŞTE TURGAY DEMİR'İN AÇIKLADIĞI MİLLİ TAKIM'I REDDEDEN FUTBOLCULAR

ARDA TURAN

SON DAKİKA