GALERİ

Mircea Lucescu son 25 yılın en kötüsü oldu!

Milli Takım'ın başındaki performansı büyük tartışma konusu olan Lucescu aldığı başarısız sonuçlarla son Milli Takım'da çalışan hocalar arasında son 25 yıldaki en kötü teknik direktör oldu.

Türkiye Milli Futbol Takımı'nın başında çıktığı 12 maçta 5 yenilgi görüp sadece 3 kez sahadan zaferle ayrılan Rumen çalıştırıcı, son 25 yılın en kötü teknik direktörperformansını sergiledi.

A Milli Takımımız, UEFA Uluslar Ligi'ndeki ilk maçında Rusya'ya evinde 2-1 yenilirken, teknik direktör Lucescu yine tartışılan adam konumuna geldi.

Ay-Yıldızlı takımın başında 12. maçına çıkan Rumen hoca; 3 galibiyet, 4 beraberlik ve 5 mağlubiyetlik performansıyla hayal kırıklığı yarattı.

Rumen teknik adam, bu sonuçlara göre yüzde 25'lik galibiyet ve yüzde 41.6'lık yenilgi oranına ulaşarak son 25 yılda Milli Takım'ı çalıştıran teknik adamlar arasında en kötüsü oldu.

Şu anda Galatasaray'ı çalıştıran Fatih Terim, Ay-Yıldızlı ekibin başındaki üçüncü döneminde 43 maçta 26 galibiyet görerek, yüzde 60.47'lik oran elde edip, en başarılı teknik direktör unvanını aldı.

Fatih Terim sonrası galibiyet yüzdesi en yüksek isim yüzde 53.3'le Ersun Yanal (15 maç, 8 galibiyet) oldu.

Bu iki performansı Fatih Terim'in birinci (33 maç 17 galibiyet) ve ikinci (58 maç, 27 galibiyet) dönem karneleri takip etti.

Milli Takım, UEFA Uluslar Ligi'nde yarın İsveç'le oynayacağı maç için Stockholm'e gitti.

Ay-Yıldızlılar, yolculuk öncesi Trabzon'da antrenman yaptı. Lucescu, orta sahada topladığı öğrencileriyle Rusya mağlubiyetini masaya yatırıp, uyarılarda bulundu. Bu arada sakatlanan Serdar Aziz kadrodan çıkarıldı

MURAT ÖZBOSTAN
Yerli bir hoca lazım!

Lucescu aylar önce yeni bir takım yaratmak için kolları sıvadı.. "Sabır" dedi, destek istedi.. Gelinen noktaya baktığımız zaman çok da değişen bir şey göremiyoruz. Takımdaki arkadaşlık ortamı hariç! Lucescu sürekli bir şeyler deniyor. Kadro istikrarı yok, üretkenlik yok, gol yok. Daha fazla zaman kaybetmenin de gereği yok. TFF yönetimi bir karar alıp Milli Takım'ın başına yerli bir hoca getirmelidir. Sürekli teknik adam değiştirmek iyi bir şey değil ama baştan bir hata yapılmıştı zaten!. En azından 21 Mart'ta Euro 2020 elemeleri başlayacak. Yeni bir hocayla daha istikrarlı yol alabiliriz..

BİZE ULAŞIN