GALERİ

Rıdvan Dilmen: Cocu, Aykut Kocaman futbolunun dışına çıkarak kaybetti

Rıdvan Dilmen, Fenerbahçe'nin sahasında Kayserispor'a 3-2 mağlup olduğu mücadeleyi değerlendirdi.

Karamsar bir tablo ortaya koymak istemem. Yılların verdiği ön görmeler oluyor bazen hatalar yapılabiliyor. Ömrüm yeterse yetmese de ben Anadolu'dan başka şampiyon çıkmaz diyordum. Bursaspor sen çok konuştun dedi Şampiyon oldu.

Maçı izlemeyenler için 79. dakikada Şamil atıldı o dakikaya kadar 18 şut attı 9 şut kaleyi buldu. Harun 3. golde hatalı gol yedi. Aynı Harun 3-2'yken çıkardığı bir top var kırılma noktası.

Kaos futbolunu oynadı yine Fener son anlarda. Kocaman futbolundan döndüler. 3'te 3 oldu. Kayserispor'a saygı duymak gerekiyor. 3 haftadır gol yemiyorlardı ve iki kez geriye düşmelerine rağmen maçı çevirdiler.

Fenerbahçe'nin bomboş alanına rahat geçtiği için mi Kayserispor böyle güzel gözüktü. Risk almayan antrenörü beğenmem. Risk alan bir hoca 4-1-4-1'de oynayabilir. 3 tane lisanslı santforun var. Soldado, Slimani ve Frey... Aynı anda oyunda Ayew'de var ve sol kanat yoksa... Malaya'da Sadık, Göztepe'de Titi ve Kayserispor'un da işine gelir.

Sistemimiz düzelir umarım ve süper bir Fenerbahçe olur. Galatasaray transfer yapamadı Şampiyonlar Ligi için sadece sol beke Ömer'i transfer ettiler.

Artıya geçmiş ve alternatifli müthiş bir kadrosu var Fenerbahçe'nin. 3 sağ beki, stoperleri var ama sol bekte sadece Hasan Ali Kaldırım var. İsmail'den verim alınamıyor. Aziz Behich'e takılmamak lazım başka birisi de olsa takviye yapılmalıydı.

VOLKAN'A MESAJ VERİLDİ
Volkan Demirel'e bak kardeşim bu kameni değil, biraz daha hareketli olman gerekiyor mesajı verdiler. Harun hem Türk... Bu Volkan'ı iyi duruma getirecektir.

"Fenerbahçe toparlar tabii toparlayacak ve alternatifli bir kadro var. Kadrosu kötü değil ama mesela bir oyuncu sayalım Muslera tam yerinin adamı. Fernando tam yerini oyuncusu. Slimani mesela iyi oyuncu. Yönetim takımı da çok iyi karşıladı. Bugün Aziz Yıldırım ve Aykut Kocaman devam etmiş olsaydı Samandıra yıkılıyordu. Biraz uzun vadeli düşünmek lazım. Şampiyonluk yarışında olmayabilir ama girebilir. Fenerbahçe organizasyonu iyi bir hoca ile bunu yapabilir"

"Şu kadro Abdullah Avcı, Aykut Kocaman gibi hocaların elinde iyi olabilir. Hddink, Rijkaard olmuyor. Cocu'nun kötü antrenör olduğunu asla söylemiyorum. Yapısı farklı sert liglerden gelen biri değilseniz İtalya, Fransa gibi zor"

BİZE ULAŞIN