GALERİ

Serena Williams Naomi Osaka'ya kaybetti olay çıkardı

ABD Açık finaline Naomi Osaka'ya kaybeden Serena Williams'ın maçın hakemiyle girdiği diyalog damga vurdu. Finali kazanan Naomi Osaka ise bir grand slam kazanan ilk Japon oyuncu oldu.

Teniste sezonun son grand slam turnuvası ABD Açık'ın tek kadınlar finalinde Naomi Osaka şampiyon oldu.

New York'ta düzenlenen turnuvanın tek kadınlar finalinde, dünya klasmanında 20'nci sırada bulunan Japon Naomi Osaka, 17'nci sıradaki Amerikalı Serena Williams ile karşı karşıya geldi.

Toplam 1 saat 19 dakika süren maçta Williams'ı 6-2 ve 6-4'lük setlerle yenerek ABD Açık'ın şampiyonu olan Osaka, kariyerindeki ilk grand slam turnuvasını kazandı.

20 yaşındaki Osaka ayrıca tenis tarihinde bir grand slam turnuvası kazanan ilk Japon oyuncu oldu.

Osaka, zaferinin ardından yaptığı konuşmada, gözyaşlarına hakim olamayarak şunları söyledi:

"Herkesin Serena'yı desteklediğini biliyordum. Maçın böyle bitmesine üzüldüm. Herkese maçı izledikleri için teşekkür ederim."

"Annem benim için çok fedakarlıkta bulundu. Buraya gelerek maçımı izlemesi benim için büyük anlam taşıyor çünkü normalde bunu yapmaz."

Babasının maçta olmadığı bilgisini paylaşan Osaka, "O fiziksel olarak maçlarımı izlemez. Onun yerine etrafta yürür." ifadeleriyle seyircilerde gülüşmelere neden oldu.

Japon tenisçi, finaldeki rakibi Williams için ise "ABD Açık finalinde Serena Williams ile karşılaşmak her zaman hayalimdi. Bunu gerçekleştirdiğin için sana teşekkür ediyorum Serena." ifadelerini kullandı.

Osaka, şampiyonluğunun ardından 3,8 milyon dolar para ödülünün sahibi oldu.

BİZE ULAŞIN