GALERİ

Bilim insanları açıkladı! 1000 yaşına kadar yaşayacak o insan şu anda hayatta

Bir insan düşünün, tam 1000 yaşına kadar yaşasın ve şu an hayatta olsun... Bilim insanlarının yıllardır araştırmalarını yaptığı ve çalışmalarını sürdürüğü konulardan biri olan 'yaşlılık' konusunda bilim insanlarından şaşırtan bir açıklama geldi. İngiliz biyomedikal gerontolog Dr. Aubrey de Grey, 1000 yaşına kadar yaşayacak insanın muhtemelen şu an dünyada olduğunu söyledi.

İngiliz biyomedikal gerontolog Dr. Aubrey de Grey, SENS Araştırma Vakfı'nda yaşlanmaya karşı araştırmalar yapan bir bilim insanı.

İngiltere merkezli haber sitesi olan Express.co.uk'ye konuşan Dr. Aubrey de Grey, geçtiğimiz 20 yıl içinde yaşlanmaya karşı büyük ilerlemeler kaydedildiğini açıkladı.

Bu çalışmalara olan ilginin de her geçen gün arttığını söyleyen Dr. Aubrey de Grey, yaşlanmanın durdurulmasının geniş çaplı bir devrime yol açacağını belirtti.

Kaliforniya merkezli SENS Araştırma Vakfı, 2009 yılında yaşlanmayı önleyecek araştırmalar yapmak için kuruldu.

Dr. Aubrey de Grey liderliğinde çalışmalarına devam eden vakıf, insan vücudundaki moleküler ve hücresel hasarın onarılması için önemli çalışmalara imza atıyor.

1000 yaşına kadar yaşayacak ilk insanla ilgili sorulara Dr. Aubrey de Grey, "Muhtemelen çoktan doğdu ancak hepimiz bunun erken aşamada bir araştırma olduğunu biliyoruz. Bu nedenle herhangi bir zaman aralığı tahmini yapmak son derece spekülatif olur.

Bu geçişin gerçekten çalkantılı olmasını önlemek için ekonominin küresel ölçekte yeniden yapılandırılması gerekiyor. Bu değişimde politikacıların önemi çok büyük.

Bilimin izin verdiği ölçüde hızlı hareket etmek için yeterli kaynağa sahip olmamız gerekiyor. Bütçemiz biraz daha fazla olsaydı, en az iki kat daha hızlı gidebilirdik." açıklamalarını yaptı.

256 YAŞINA KADAR YAŞADI

Çinli Li Ching-Yuen'in 256 yaşında öldüğü iddia ediliyor. Üstelik bu iddia dünyanın en prestijli dergisi olan Time'da bile yer buldu. Dergi Yuen'in 256 yaşına kadar yaşamasının sırrının 'Köpek, güvercin, kaplumbağa' üçlüsünde olduğunu yazdı.

1930 tarihli New York Times makalesinde, Chengdu Üniversitesi profesörü 'Wu Chung-chieh', Li Ching-Yuen'i 1827 yılında 150'nci doğum gününde tebrik eden Çin İmparatorluğu hükümeti kayıtlarında keşfetti. Daha sonra bulduğu dökümanlar aynı adamın 1877 yılında 200'üncü doğum gününü tebrik ediyordu. 1928 yılında New York Times muhabiri Li'nin komşusu yaşlı erkeklerle görüştü ve pek çoğu Li'nin dedelerinin arkadaşı olduğunu söyledi.

SON DAKİKA