GALERİ

Elon Musk yine öyle bir şey yaptı ki! Bu hareket çok konuşulacak

Son yüz yılın en büyük dahilerinden biri olarak kabul edilen Elon Musk, kentlerin altına tüneller kazdığı son projesinde herkesi çok şaşırtan bir harekete imza attı.

Girişimcilik dediğimizde aklımıza ilk gelen simalardan olan Elon Musk, Boring Company ile araçları yer altına inşa edilen raylı sistemlerde götürerek trafik sorununu çözüyor.

Bu iş için açılan tünellerden çıkan atıl topraklar ve kayaçlar, yeniden işlenip düşük maliyetli tuğlalar olarak satılıyorlar.

Boring Company, bir süredir trafik açısından dünyanın en karmaşık şehirlerinden olan Los Angeles'ın altını boşaltıyor.

Projenin kahramanları ise dev tünel kazma makineleri ve onları kontrol eden mühendisler. Ayrıca bu makineler her yeni kazı projesinde biraz daha gelişiyorlar.

Şirketin Twitter hesabından yapılan bir paylaşım, işlerin ne kadar kolaylaştırıldığını da gözler önüne seriyor.

Twitter'dan paylaşılan videoda bu proje için kullanılan tünel kazma makinelerinin Microsoft'un oyun konsolu Xbox'ın kumandası kontrol edildiği görülüyor.

"Tüm zamanların en iyi oyunu" notu ile paylaşılan Söz konusu videodaki kişinin Elon Musk olup olmadığı ise bilinmiyor.

Aslında bu Xbox kollarının ilk kez gerçek boyutlu bir endüstriyel alanda kullanıldığı proje değil. Böyle işlerde asıl amaç, milyonlarca insanın hakim olduğu sistemleri daha geçerli kılmak.

Teknoloji dünyasının belki de en çok konuşulan ismi Elon Musk Los Angeles trafiğinin onu çıldırttığını belirtmiş ve sırf bu yüzden tünel kazmak için bir sondaj şirketi kuracağını kişisel Twitter hesabında paylaştığı mesajla duyurmuştu.

Elon Musk yaptığı yatırımlar ile kuşkusuz teknoloji dünyasının en çok konuştuğu isim! Peki kim bu Elon Musk?

BİZE ULAŞIN