GALERİ

Instagram kullanıcılarını şaşırtan değişim! Instagram hareketler takip kısmı neden yok?

Dünya genelinde milyonlarca kişinin kullandığı sosyal medya devi Instagram aldığı yeni kararla kullanıcılarını şaşırttı. Gelen güncellemeyle birlikte kullanıcılar takip ettikleri kişilerin hareketlerini görmesini sağlayan hareketler bölümüne erişemiyor. Instagram takip kısmının gözükmemesinin ardından kullanıcılar merakla Instagram hareketler kısmı neden gözükmüyor sorusuna yanıt arıyor. Peki, Instagram takip kısmı kaldırıldı mı? İşte merak edilen detaylar...

Instagram'ın yeni güncellemesinde kullanıcılar takip ettikleri kişilerin hareketlerini görmesini sağlayan hareketler bölümüne ulaşamıyor. Instagram takip kısmı kaldırıldı mı sorusu bu kapsamda çok araştırılıyor. Güncellemenin ardından bu bölümün kaldırıldığını fark eden pek çok kullanıcı Instagram hareketler kısmı neden gözükmüyor sorusuna yanıt arıyor.

INSTAGRAM TAKİP KISMI NEDEN GÖZÜKMÜYOR?

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformları arasında zirveye oynayan Instagram, yeni güncellemeleriyle ve getirdiği yeni özelliklerle kendini canlı tutmak için elinden geleni yapıyor.

Şimdi ise şirket, gelecek bir güncellemeyle bir özellik getirmedi ve aksine bir özelliği kaldırdı.

Bildiğiniz üzere Instagram'daki kalp simgesine tıkladığınız zaman karşınıza iki adet sekme çıkıyor: Sen ve Takip. Bu alandaki "Sen" sekmesinin altında sizin fotoğraflarınıza gelen yorumları ve beğenileri veya sadece sizinle alakalı olan şeylerin bildirimini görüyorsunuz.

"Takip" sekmesinin altında ise takip ettiklerinizin aktivitelerini görüyorsunuz. Daha doğrusu bu zamana kadar görüyordunuz.

Instagram, kişilerin neredeyse tüm aktivitelerini gün yüzüne çıkartan bu Takip sekmesini platformdan kaldırdı.

INSTAGRAM KARANLIK MOD NASIL KULLANILIR?

iOS işletim sistemini kullanan kişiler öncelikle iOS 13 güncellemesini yapmalıdır. Güncellemeyi yaptıktan sonra iPhone-Ayarlar'a girerek ekran ve parlaklık seçeneğine tıklayın ardından önünüze gelen menüde Koyu Mod'u seçin. Artık Instagram'ı karanlık mod ile kullanabilirsiniz.

Android işletim sistemini kullanan kişilerin öncelikle Google Play Store'u açması gerekiyor. "Uygulamalarım ve oyunlarım" menüsüne girerek Instagram'ı seçin. Sayfayı aşağı doğru çekerek Beta sürümüne katıl yazısını görene kadar devam edin. Yazıyı gördüğünüzde Katıl butonuna basın.

20 dakika sürenin ardından tekrar "Uygulamalarım ve oyunlarım" kısmına girerek yeni gelen güncellemeyi yükleyin. Ardından telefonunuzun Ayarlar menüsünden Gece Modu yazdıktan sonra ayarlardan modu ayarlayıp Instagram'ı karanlık modda kullanın.

SON DAKİKA