GALERİ

NASA 'Dünya'dan daha büyük uzay gemisi' keşfetti ama sır gibi saklıyor! Bilim dünyasını ikiye böldü

Evren, Mars, Ay, UFO'lar, uzaylılar ve nicesi hakkında insanlık yıllardır araştırma yapıyor ancak kesin bir sonuç elde edemiyor. Hal böyle olunca komplo teorilerinin ardı arkası kesilmiyor. Kimilerine göre 'UFO'lar birçok kez Dünya'yı ziyaret etti.' kimilerine göre 'Mars'ta uzaylılara ait kanıtlar bulundu.' Uzay hakkındaki veriler netleşmedikçe de bu teorilere her geçen gün bir yenisi daha eklenecek. Ancak bu sefer ortaya atılan teori diğerlerinden daha farklı. Uzaylılar hakkındaki ilginç iddialarıyla gündeme gelen Scott C. Waring, 'Dünya'dan daha büyük bir uzay gemisi' tespit ettiğini ileri sürdü ve yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi.

ESA (Avrupa Uzay Ajansı) ve NASA'nın (Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi) ortak projesi olan SOHO uzay aracı (Solar and Heliospheric Observatory), 1995 yılında uzaya fırlatıldı. SOHO ile Güneş hakkında bilgi toplanıyor. Güneş'in atmosferi ve yapısı hakkında araştırmalar yapılıyor.

SOHO sayesinde Güneş fırtınalarından, güçlü manyetik alanlara kadar birçok araştırma ve gözlem gerçekleştirildi.

Express.co.uk sitesinin haberine göre komplo teorisyeni ve UFO avcısı Scott C. Waring, SOHO'nun şimdiye kadarki en şaşırtıcı keşfini yaptığını düşünüyor. Waring, Güneş'in yakınında gezegenimizden de büyük bir uzay gemisi tespit ettiğini iddia etti.

Waring, SOHO'nun Güneş'i yeşil bir filtreyle gösteren EIT 195 kamerasından çekilen fotoğrafı kanıt olarak gösterdi.

Waring konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

"İlk başta bu anomalinin Güneş'tan gelen bir magma veya materyal olduğunu sandım. Ancak dikkatli biçimde baktığım zaman nesnenin şeklinin çok mükemmel olduğunu gördüm.

Modern ok başlarını andıran doğru açılar var gibi görünüyor. Doğal olarak oluşan bir nesne için bu kadar doğru açı çok fazla."

UFO uzmanı, Güneş'in yarıçapını baz alarak bu nesnenin Dünya'dan daha büyük olduğunu ileri sürdü ve sözlerine şu şekilde devam etti:

"Dünya milyarlarca yıl önce oluştu. Ama Dünya'dan daha önce oluşan ve akıllı türlere ev sahipliği yapan gezegenleri düşünün. Yabancı yaşam formlarının milyarlarca yıl içinde yapabileceği teknolojik gelişmeleri hayal edin.

Yapmaları gereken tek şey yapay zekalı robotlarına emir verip, uzay gemileri inşa etmek olurdu. Böylesi bir teknoloji ile dev gemiler yapmaları, robotların gemiler için diğer gezegenlerden ve gök taşlarından gerekli malzemeleri toplamaları hayal değil"

Waring, NASA'nın uzaylılarla ilgili kanıtları yok ettiğini ve bu tür olayların üstünü kapattığını belirtti. NASA'dan konuyla ilgili açıklama gelmedi.

NASA BU GÖRÜNTÜLERİ İLK KEZ YAYINLADI

Mars'ta kameralara yansıyan sıra dışı bir görüntü şu sıra Facebook başta olmak üzere sosyal medyada büyük ses getirdi.

Mars'tan sık sık Dünya'ya görüntü gönderen Curiosity aracının geçtiği görüntülerden biri de 'uzaylı savaşçı' oldu. Uzaktan bakıldığında ne olduğu belli olmayan cisme biraz daha yakınlaştırıldığında ilginç bir görüntü ortaya çıkıyor.

BİZE ULAŞIN