GALERİ

Müge Anlı son dakika Özcan Eren gelişmesi kan dondurdu: Kesik kol su yüzeyine çıkmış ve ardından...

Müge Anlı canlı yayınında son dakika Özcan Eren gelişmesi! Müge Anlı'daki Özcan Eren olayı nedir? Faili meçhul cinayetler ve kayıpların yanı sıra birçok sosyal sorumluluk projesi ile de adından sıkça söz ettiren, Müge Anlı ve ekibi, üzerinde çalıştığı kayıp dosyalarını, cinayete kurban giden kişileri ve kayıpların tüm yaşamını ortaya çıkararak onları bulmaya, olayları aydınlatmaya devam ediyor. 7 Şubat'ta Manisa Soma'dan kaybolan 22 yaşındaki oğulları Özcan Eren'i bulmak için Müge Anlı canlı yayınına katılan aile hayatının şokunu yaşadı. Manisa Sevişler Barajı kıyısında insan kolu bulundu. Düzgün bir şekilde kesilmiş kolun Özcan Eren'in telefon sinyalinin son görüldüğü yerde bulunması dikkat çekti. Özcan Eren'in ailesinden DNA örneği alındı. Müge Anlı'daki son dakika Özcan Eren gelişmesinin detayları kan dondurdu. Bulunan kesik koldan sonra baş şüpheli veter hekim Mehmet Bey'den şoke eden itiraf geldi. İşte 16 Mart Müge Anlı canlı yayınında Özcan Eren son dakika bilgileri...

Müge Anlı son dakika Özcan Eren gelişmesi ile herkesi şoke etti. 22 yaşındaki Özcan Eren, Manisa Soma'daki Bayat Mahallesinden, 7 Şubat günü kayboldu. Kaybolmadan önce bir arkadaşıyla birlikte kaplıcaya gitti. Orada 1 gün kalıp döndükten sonra, kız kardeşiyle oturduğu mahallede karşılaştı. Kız kardeşine "Sen eve git! Ben geleceğim" dedi.

Ancak 19 yaşındaki genç, evine gitmedi. Kaybolduğu gün öğleden sonra 3'te telefonunu kapattı. Bir daha da kendisinden haber alınamadı. 16 Mart Müge Anlı canlı yayınında Özcan Eren'e ait olduğu düşünülen kol herkesi şoke etti. Eren'in telefon sinyalinin son görüldüğü yerde bir erkeğe ait sağ kesik sağ kol bulundu. Bu gelişmenin ardından ise veteriner hekim Mehmet'ten itiraf geldi.

Müge Anlı son dakika Özcan Eren gelişmesini aktardı "Manisa'daki Sevişler Barajı'nın yakınında düzenli bir şekilde kesilmiş insan kolu bulundu. Kesik kolu gören vatandaşlar hemen jandarmaya haber verdi. Soma'da Özcan'dan başka herhangi bir kayıp vaka olmadığı ve Özcan'ın son telefon sinyalinin görüldüğü yer olmasından dolayı kesik kolun Özcan Eren'e ait olabileceğinden şüphelenildi. Kesik kolun çuvala konduğu ancak balıklar tarafından parçalanarak suyun yüzeyine çıktığı düşünülüyor."

"Ancak asıl şaşırtan gelişme sonra oldu. Özcan Eren'e ait olduğu düşünülen kesik kolun bulunmasının ardından güvenlik güçleri harekete geçerek, kuvvetli cinayet şüphesi ile tutuklandı. İlginç itiraf tam bu sırada geldi."

ŞOKE EDEN İTİRAF VETERİNERDEN GELDİ!

"Özcan Eren'in son görüştüğü arkadaşı veteriner hekim Mehmet'ten şoke eden itiraf geldi. Veteriner Mehmet, "Özcan'ı ben öldürmedim. O fidye mektubunu da biz yazdık, Özcan ve ben birlikte. Dedesinden para istemek için yaptık." demiş..."

Acılı aile, barajın kenarında çocuklarının cenazesinin bulunmasını bekliyor.

MÜGE ANLI'DAKİ ÖZCAN EREN OLAYININ DETAYLARI

Özcan Eren, 7 Şubat tarihinde Manisa Soma'da sırlarla dolu şekilde ortadan kayboldu. İsmail ve Hatice Eren çifti kayıplara karışan oğulları Özcan Eren'i aramak için atv'nin başarılı programı Müge Anlı ile Tatlı Sert'e katıldı.

Esrarengiz kaybolma olayında Özcan Eren'in dedesi Şaban Eren'in evine poşet içinde fidye notu bırakılmış ve 450.000 TL fidye istenmişti.

FİDYE NOTU HEDEF ŞAŞIRTMAK İÇİN Mİ BIRAKILDI?

"Olaydan kimseye söz etmeyeceksiniz, kimsenin haberi olmasın, çok önemli ve gizlidir!" satırlarının yer aldığı notta eğer para teslim edilmezse Özcan'ın öldüreceğini söyleniyordu. Müge Anlı, Özcan Eren ile ilgili hiç bir telefon almadıklarını söyledi. Araştırmacı gazeteci Müge Anlı, fidye notunun olayı farklı yerlere çekmek için yazılmış olabileceğini anlattı.

22 yaşındaki Özcan Eren, Manisa Soma'daki Bayat Mahallesinden, 7 Şubat günü kayboldu. Kayıp Özcan Eren, son 1 aydır çalışmıyordu. Ama öncesinde 6 ay kadar kömür işinde çalışmış…

Kaybolmadan önce bir arkadaşıyla birlikte kaplıcaya gitti. Orada 1 gün kalıp döndükten sonra, kız kardeşiyle oturduğu mahallede karşılaştı. Kız kardeşine: "Sen eve git! Ben geleceğim" dedi. Ancak 19 yaşındaki genç, evine gitmedi. Kaybolduğu gün öğleden sonra 3'te telefonunu kapattı. Bir daha da kendisinden haber alınamadı.

Aynı gün içinde dedesinin üzerine kayıtlı olan beyaz renkli aracı Soma İkiz Kule civarında park edilmiş vaziyette bulundu.

SON DAKİKA